JTCars: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
JTCars
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 15.668
stijging van € 15.668 (+38,8%), van € 40.335 naar € 56.003
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 15.588) en Resultaat van het boekjaar (+€ 7.771)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.348
daling van € 4.348 (-57,2%), van € 7.603 naar € 3.255
waarvan Overige vorderingen: -€ 2.747
- Materiële vaste activa +€ 2.490
stijging van € 2.490 (+17,7%), van € 14.079 naar € 16.569
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 3.438
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 2.329
daling van € 2.329 (-83,4%), van € 2.792 naar € 463
- Voorraden en bestellingen +€ 898
stijging van € 898 (+8,1%), van € 11.102 naar € 12.000
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 15.588
stijging van € 15.588 (+565%), van € 2.761 naar € 18.349
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 12.807
- Overgedragen winst (verlies) +€ 7.771
stijging van € 7.771 (+16,5%), van € 47.213 naar € 54.984
- Handelsschulden -€ 6.095
daling van € 6.095 (-85,1%), van € 7.164 naar € 1.069
- Overige schulden -€ 5.773
niet meer vermeld in 2025 (was € 5.773)
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 1.442
nieuw in 2025: € 1.442
- Bruto bedrijfsmarge -€ 22.482
daling van € 22.482 (-49,0%), van € 45.902 naar € 23.420
- Belastingen -€ 4.806
daling van € 4.806 (-71,2%), van € 6.753 naar € 1.947
- Personeelskosten +€ 878
stijging van € 878 (+11,2%), van € 7.826 naar € 8.704
- Andere bedrijfskosten +€ 748
stijging van € 748 (+643%), van € 116 naar € 864
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 75.912 | € 88.844 | +€ 12.932 | +17,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 14.079 | € 16.569 | +€ 2.490 | +17,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 14.079 | € 16.569 | +€ 2.490 | +17,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.987 | € 5.425 | +€ 3.438 | +173% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.947 | € 2.803 | -€ 1.144 | -29,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.146 | € 8.341 | +€ 195 | +2,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 61.832 | € 72.275 | +€ 10.442 | +16,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 11.102 | € 12.000 | +€ 898 | +8,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 11.102 | € 12.000 | +€ 898 | +8,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 7.603 | € 3.255 | -€ 4.348 | -57,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 4.856 | € 3.255 | -€ 1.601 | -33,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.747 | - | -€ 2.747 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 553 | +€ 553 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 40.335 | € 56.003 | +€ 15.668 | +38,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.792 | € 463 | -€ 2.329 | -83,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 75.912 | € 88.844 | +€ 12.932 | +17,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 60.213 | € 67.984 | +€ 7.771 | +12,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 13.000 | € 13.000 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | - | € 13.000 | +€ 13.000 | |
| Andere | 1109/19 | - | € 13.000 | +€ 13.000 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 47.213 | € 54.984 | +€ 7.771 | +16,5% |
| Schulden | 17/49 | € 15.699 | € 20.860 | +€ 5.161 | +32,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 15.699 | € 19.418 | +€ 3.720 | +23,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 7.164 | € 1.069 | -€ 6.095 | -85,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 7.164 | € 1.069 | -€ 6.095 | -85,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.761 | € 18.349 | +€ 15.588 | +565% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.712 | € 4.493 | +€ 2.781 | +162% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.049 | € 13.856 | +€ 12.807 | +1.221% |
| Overige schulden | 47/48 | € 5.773 | - | -€ 5.773 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.442 | +€ 1.442 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 7.826 | € 8.704 | +€ 878 | +11,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.796 | € 3.605 | -€ 192 | -5,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 116 | € 864 | +€ 748 | +643% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.902 | € 23.420 | -€ 22.482 | -49,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 34.164 | € 10.248 | -€ 23.917 | -70,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 61 | € 3 | -€ 58 | -94,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 61 | € 3 | -€ 58 | -94,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 138 | € 533 | +€ 395 | +286% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 138 | € 533 | +€ 395 | +286% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 34.087 | € 9.718 | -€ 24.370 | -71,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.753 | € 1.947 | -€ 4.806 | -71,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 27.334 | € 7.771 | -€ 19.564 | -71,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 27.334 | € 7.771 | -€ 19.564 | -71,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.