JORUCA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
JORUCA
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 94.842
daling van € 94.842 (-33,9%), van € 280.103 naar € 185.260
- Materiële vaste activa +€ 43.218
stijging van € 43.218 (+9,6%), van € 451.081 naar € 494.299
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 41.985
- Overige schulden -€ 97.290
daling van € 97.290 (-69,5%), van € 140.062 naar € 42.772
- Reserves +€ 69.262
stijging van € 69.262 (+9,5%), van € 730.381 naar € 799.643
waarvan Beschikbare reserves: +€ 69.262
- Schulden op meer dan één jaar -€ 22.780
daling van € 22.780 (-12,6%), van € 180.621 naar € 157.842
waarvan Financiële schulden: -€ 22.780
- Waardeverminderingen +€ 5.619
nieuw in 2025: € 5.619
- Afschrijvingen +€ 5.102
stijging van € 5.102 (+6,9%), van € 73.952 naar € 79.054
- Bruto bedrijfsmarge +€ 4.491
stijging van € 4.491 (+2,2%), van € 202.876 naar € 207.367
- Financiële kosten -€ 4.199
daling van € 4.199 (-20,6%), van € 20.425 naar € 16.225
- Belastingen -€ 4.196
daling van € 4.196 (-14,9%), van € 28.233 naar € 24.038
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.252.448 | € 1.197.535 | -€ 54.913 | -4,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 452.869 | € 495.290 | +€ 42.420 | +9,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 1.788 | € 990 | -€ 798 | -44,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 451.081 | € 494.299 | +€ 43.218 | +9,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 367.198 | € 409.183 | +€ 41.985 | +11,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 22.486 | € 18.362 | -€ 4.124 | -18,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 33.774 | € 64.583 | +€ 30.808 | +91,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 27.623 | € 2.171 | -€ 25.452 | -92,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 799.579 | € 702.245 | -€ 97.333 | -12,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 280.103 | € 185.260 | -€ 94.842 | -33,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 280.103 | € 185.260 | -€ 94.842 | -33,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 112.113 | € 108.785 | -€ 3.328 | -3,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 92.409 | € 81.310 | -€ 11.100 | -12,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 19.704 | € 27.476 | +€ 7.772 | +39,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 398.391 | € 395.892 | -€ 2.499 | -0,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.972 | € 9.307 | +€ 3.335 | +55,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.252.448 | € 1.197.535 | -€ 54.913 | -4,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 830.381 | € 899.643 | +€ 69.262 | +8,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 730.381 | € 799.643 | +€ 69.262 | +9,5% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 730.381 | € 799.643 | +€ 69.262 | +9,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 422.067 | € 297.892 | -€ 124.175 | -29,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 180.621 | € 157.842 | -€ 22.780 | -12,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 176.046 | € 153.267 | -€ 22.780 | -12,9% |
| Overige schulden | 178/9 | € 4.575 | € 4.575 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 240.580 | € 140.050 | -€ 100.530 | -41,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 25.990 | € 24.814 | -€ 1.176 | -4,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 44.484 | € 37.964 | -€ 6.521 | -14,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 44.484 | € 37.964 | -€ 6.521 | -14,7% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 190 | +€ 190 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 30.044 | € 34.310 | +€ 4.266 | +14,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 30.044 | € 34.310 | +€ 4.266 | +14,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 140.062 | € 42.772 | -€ 97.290 | -69,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 865 | € 0 | -€ 865 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 73.952 | € 79.054 | +€ 5.102 | +6,9% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 5.619 | +€ 5.619 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 21.965 | € 23.126 | +€ 1.161 | +5,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 202.876 | € 207.367 | +€ 4.491 | +2,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 106.959 | € 99.569 | -€ 7.391 | -6,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 13.221 | € 9.956 | -€ 3.265 | -24,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 13.221 | € 9.956 | -€ 3.265 | -24,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 20.425 | € 16.225 | -€ 4.199 | -20,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 20.425 | € 16.225 | -€ 4.199 | -20,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 99.756 | € 93.299 | -€ 6.456 | -6,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 28.233 | € 24.038 | -€ 4.196 | -14,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 71.523 | € 69.262 | -€ 2.261 | -3,2% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 418 | € 0 | -€ 418 | -100% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 71.941 | € 69.262 | -€ 2.679 | -3,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.