JEDASCO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
JEDASCO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 171.138
stijging van € 171.138 (+47,9%), van € 357.007 naar € 528.145
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 171.350
- Liquide middelen +€ 121.358
stijging van € 121.358 (+301%), van € 40.365 naar € 161.723
vooral door Overige schulden (+€ 156.378) en Resultaat van het boekjaar (+€ 105.218)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 10.574
stijging van € 10.574 (+25,0%), van € 42.311 naar € 52.885
waarvan Overige vorderingen: +€ 5.501
- Overige schulden +€ 156.378
stijging van € 156.378 (+302%), van € 51.817 naar € 208.194
- Reserves +€ 105.200
stijging van € 105.200 (+124%), van € 85.080 naar € 190.280
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 24.986
nieuw in 2025: € 24.986
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 19.063
stijging van € 19.063 (+228%), van € 8.360 naar € 27.423
waarvan Belastingen: +€ 21.482
- Schulden op meer dan één jaar -€ 16.777
daling van € 16.777 (-6,3%), van € 265.598 naar € 248.822
- Bruto bedrijfsmarge +€ 121.524
stijging van € 121.524 (+232%), van € 52.458 naar € 173.982
- Belastingen +€ 41.726
stijging van € 41.726 (+499%), van € 8.359 naar € 50.085
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 465.183 | € 761.979 | +€ 296.797 | +63,8% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 0 | € 0 | = | |
| Vaste activa | 21/28 | € 374.507 | € 545.645 | +€ 171.138 | +45,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 357.007 | € 528.145 | +€ 171.138 | +47,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 355.981 | € 527.331 | +€ 171.350 | +48,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.026 | € 814 | -€ 211 | -20,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 17.500 | € 17.500 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 90.676 | € 216.334 | +€ 125.658 | +139% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 42.311 | € 52.885 | +€ 10.574 | +25,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 36.070 | € 41.143 | +€ 5.073 | +14,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 6.241 | € 11.742 | +€ 5.501 | +88,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 40.365 | € 161.723 | +€ 121.358 | +301% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 8.000 | € 1.727 | -€ 6.273 | -78,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 465.183 | € 761.979 | +€ 296.797 | +63,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 95.080 | € 200.298 | +€ 105.218 | +111% |
| Inbreng | 10/11 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 85.080 | € 190.280 | +€ 105.200 | +124% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 85.080 | € 190.280 | +€ 105.200 | +124% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 18 | +€ 18 | |
| Schulden | 17/49 | € 370.103 | € 561.681 | +€ 191.579 | +51,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 265.598 | € 248.822 | -€ 16.777 | -6,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 265.598 | € 248.822 | -€ 16.777 | -6,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 104.504 | € 312.860 | +€ 208.356 | +199% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 16.470 | € 16.777 | +€ 307 | +1,9% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 24.986 | +€ 24.986 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 24.986 | +€ 24.986 | |
| Handelsschulden | 44 | € 27.858 | € 35.479 | +€ 7.621 | +27,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 27.858 | € 35.479 | +€ 7.621 | +27,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.360 | € 27.423 | +€ 19.063 | +228% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.941 | € 27.423 | +€ 21.482 | +362% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.419 | - | -€ 2.419 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 51.817 | € 208.194 | +€ 156.378 | +302% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.431 | € 11.473 | +€ 42 | +0,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.645 | € 3.463 | -€ 182 | -5,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 52.458 | € 173.982 | +€ 121.524 | +232% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 37.382 | € 159.046 | +€ 121.664 | +325% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 379 | € 1.838 | +€ 1.459 | +384% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 379 | € 1.838 | +€ 1.459 | +384% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.602 | € 5.581 | -€ 22 | -0,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.602 | € 5.581 | -€ 22 | -0,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 32.159 | € 155.303 | +€ 123.144 | +383% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.359 | € 50.085 | +€ 41.726 | +499% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 23.800 | € 105.218 | +€ 81.418 | +342% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 23.800 | € 105.218 | +€ 81.418 | +342% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.