JDB CLEAN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
JDB CLEAN
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 37.634
stijging van € 37.634 (+116,3%), van € 32.363 naar € 69.997
waarvan Overige vorderingen: +€ 38.962
- Reserves +€ 27.957
stijging van € 27.957 (+219,0%), van € 12.768 naar € 40.725
waarvan Beschikbare reserves: +€ 27.957
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 15.363
stijging van € 15.363 (+628,3%), van € 2.445 naar € 17.808
- Handelsschulden -€ 6.155
daling van € 6.155 (-75,3%), van € 8.179 naar € 2.024
- Omzet +€ 68.757
nieuw in 2025: € 68.757
- Aankopen en diensten +€ 26.435
nieuw in 2025: € 26.435
- Belastingen +€ 12.869
stijging van € 12.869 (+516,1%), van € 2.494 naar € 15.363
- Bruto bedrijfsmarge -€ 6.365
daling van € 6.365 (-12,4%), van € 51.144 naar € 44.779
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 33.008 | € 70.173 | +€ 37.165 | +112,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 33.008 | € 70.173 | +€ 37.165 | +112,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 32.363 | € 69.997 | +€ 37.634 | +116,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 11.773 | € 10.445 | -€ 1.328 | -11,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 20.590 | € 59.552 | +€ 38.962 | +189,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 173 | € 176 | +€ 3 | +1,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 472 | - | -€ 472 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 33.008 | € 70.173 | +€ 37.165 | +112,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 22.384 | € 50.342 | +€ 27.957 | +124,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 2.000 | - | -€ 2.000 | |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 2.000 | - | -€ 2.000 | |
| Reserves | 13 | € 12.768 | € 40.725 | +€ 27.957 | +219,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 200 | € 200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 200 | - | -€ 200 | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | - | € 200 | +€ 200 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 12.568 | € 40.525 | +€ 27.957 | +222,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 7.616 | € 7.616 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 10.624 | € 19.831 | +€ 9.207 | +86,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 10.624 | € 19.831 | +€ 9.207 | +86,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 8.179 | € 2.024 | -€ 6.155 | -75,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 8.179 | € 2.024 | -€ 6.155 | -75,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.445 | € 17.808 | +€ 15.363 | +628,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.445 | € 17.808 | +€ 15.363 | +628,3% |
| Omzet | 70 | - | € 68.757 | +€ 68.757 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 88 | +€ 88 | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | - | € 26.435 | +€ 26.435 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 335 | +€ 335 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 660 | € 64 | -€ 597 | -90,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 949 | +€ 949 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 51.144 | € 44.779 | -€ 6.365 | -12,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 50.484 | € 43.431 | -€ 7.053 | -14,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | € 2 | +€ 2 | +294,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | € 2 | +€ 2 | +294,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 374 | € 113 | -€ 261 | -69,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 374 | € 113 | -€ 261 | -69,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 50.110 | € 43.320 | -€ 6.790 | -13,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.494 | € 15.363 | +€ 12.869 | +516,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 47.616 | € 27.957 | -€ 19.659 | -41,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 47.616 | € 27.957 | -€ 19.659 | -41,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.