J.P. PROJECTS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
J.P. PROJECTS
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 64.656
stijging van € 64.656 (+762%), van € 8.484 naar € 73.140
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 57.766
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 20.799
daling van € 20.799 (-18,3%), van € 113.861 naar € 93.061
waarvan Handelsvorderingen: -€ 88.134
- Liquide middelen -€ 5.945
daling van € 5.945 (-4,7%), van € 126.227 naar € 120.282
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 82.851) en Overige schulden (-€ 32.350)
- Reserves +€ 48.982
stijging van € 48.982 (+33,5%), van € 146.318 naar € 195.299
- Overige schulden -€ 32.350
daling van € 32.350 (-69,3%), van € 46.656 naar € 14.306
- Schulden op meer dan één jaar +€ 28.143
nieuw in 2025: € 28.143
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 12.706
nieuw in 2025: € 12.706
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 10.887
daling van € 10.887 (-28,1%), van € 38.769 naar € 27.882
waarvan Belastingen: -€ 9.530
- Bruto bedrijfsmarge +€ 41.533
stijging van € 41.533 (+31,1%), van € 133.375 naar € 174.908
- Afschrijvingen +€ 13.481
stijging van € 13.481 (+286%), van € 4.714 naar € 18.195
- Belastingen +€ 11.159
stijging van € 11.159 (+57,5%), van € 19.410 naar € 30.570
- Financiële kosten +€ 2.437
stijging van € 2.437 (+1.094%), van € 223 naar € 2.660
- Financiële opbrengsten +€ 1.922
stijging van € 1.922 (+186.609%), van € 1 naar € 1.923
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 250.837 | € 290.983 | +€ 40.146 | +16,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.484 | € 73.140 | +€ 64.656 | +762% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 8.484 | € 73.140 | +€ 64.656 | +762% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.010 | € 7.901 | +€ 6.890 | +682% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.473 | € 65.239 | +€ 57.766 | +773% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 242.353 | € 217.844 | -€ 24.510 | -10,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 113.861 | € 93.061 | -€ 20.799 | -18,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 113.404 | € 25.270 | -€ 88.134 | -77,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 457 | € 67.792 | +€ 67.335 | +14.736% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 126.227 | € 120.282 | -€ 5.945 | -4,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.266 | € 4.500 | +€ 2.234 | +98,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 250.837 | € 290.983 | +€ 40.146 | +16,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 123.514 | € 172.495 | +€ 48.982 | +39,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 146.318 | € 195.299 | +€ 48.982 | +33,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 146.318 | € 195.299 | +€ 48.982 | +33,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 42.804 | -€ 42.804 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 127.323 | € 118.488 | -€ 8.835 | -6,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 28.143 | +€ 28.143 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 28.143 | +€ 28.143 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 127.323 | € 90.345 | -€ 36.979 | -29,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 12.706 | +€ 12.706 | |
| Financiële schulden | 43 | € 16.605 | € 12.527 | -€ 4.077 | -24,6% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 16.605 | € 12.527 | -€ 4.077 | -24,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 25.293 | € 22.923 | -€ 2.370 | -9,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 25.293 | € 22.923 | -€ 2.370 | -9,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 38.769 | € 27.882 | -€ 10.887 | -28,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 31.387 | € 21.857 | -€ 9.530 | -30,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 7.382 | € 6.025 | -€ 1.357 | -18,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 46.656 | € 14.306 | -€ 32.350 | -69,3% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 62.912 | € 61.113 | -€ 1.799 | -2,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.714 | € 18.195 | +€ 13.481 | +286% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.234 | € 1.005 | -€ 229 | -18,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 133.375 | € 174.908 | +€ 41.533 | +31,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 64.514 | € 94.594 | +€ 30.079 | +46,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | € 1.923 | +€ 1.922 | +186.609% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | € 1.923 | +€ 1.922 | +186.609% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 223 | € 2.660 | +€ 2.437 | +1.094% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 223 | € 2.660 | +€ 2.437 | +1.094% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 64.293 | € 93.857 | +€ 29.565 | +46,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 19.410 | € 30.570 | +€ 11.159 | +57,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 44.883 | € 63.288 | +€ 18.405 | +41,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 44.883 | € 63.288 | +€ 18.405 | +41,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.