J. JOANNES: wat veranderde er
J. JOANNES
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 11.873
daling van € 11.873 (-17,9%), van € 66.146 naar € 54.273
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 6.482
stijging van € 6.482 (+112%), van € 5.805 naar € 12.286
waarvan Overige vorderingen: +€ 4.756
- Materiële vaste activa -€ 5.226
daling van € 5.226 (-33,8%), van € 15.455 naar € 10.229
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 4.274
- Geldbeleggingen -€ 3.629
daling van € 3.629 (-16,4%), van € 22.084 naar € 18.455
- Overgedragen winst (verlies) -€ 10.409
daling van € 10.409 (-40,2%), van € 25.900 naar € 15.491
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 5.736
stijging van € 5.736 (+101%), van € 5.677 naar € 11.413
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 5.526
daling van € 5.526 (-85,9%), van € 6.435 naar € 909
- Overige schulden -€ 3.294
daling van € 3.294 (-33,3%), van € 9.900 naar € 6.606
- Bruto bedrijfsmarge -€ 17.445
daling van € 17.445, van € 11.773 naar -€ 5.672
- Financiële kosten -€ 553
daling van € 553 (-39,0%), van € 1.417 naar € 865
- Financiële opbrengsten -€ 492
daling van € 492 (-15,3%), van € 3.211 naar € 2.719
- Waardeverminderingen -€ 346
daling van € 346, van € 177 naar -€ 169
- Andere bedrijfskosten -€ 217
daling van € 217 (-12,4%), van € 1.751 naar € 1.534
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 125.711 | € 110.635 | -€ 15.076 | -12,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 15.455 | € 10.396 | -€ 5.059 | -32,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 15.455 | € 10.229 | -€ 5.226 | -33,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.981 | € 4.707 | -€ 4.274 | -47,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 6.474 | € 5.522 | -€ 952 | -14,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 167 | +€ 167 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 110.256 | € 100.239 | -€ 10.017 | -9,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 66.146 | € 54.273 | -€ 11.873 | -17,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 66.146 | € 54.273 | -€ 11.873 | -17,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 5.805 | € 12.286 | +€ 6.482 | +112% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 5.665 | € 7.390 | +€ 1.725 | +30,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 140 | € 4.897 | +€ 4.756 | +3.395% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 22.084 | € 18.455 | -€ 3.629 | -16,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 12.905 | € 11.888 | -€ 1.018 | -7,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.315 | € 3.336 | +€ 21 | +0,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 125.711 | € 110.635 | -€ 15.076 | -12,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 101.100 | € 90.691 | -€ 10.409 | -10,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 13.200 | € 13.200 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 7.000 | € 7.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 25.900 | € 15.491 | -€ 10.409 | -40,2% |
| Schulden | 17/49 | € 24.611 | € 19.944 | -€ 4.667 | -19,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 909 | € 0 | -€ 909 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 909 | € 0 | -€ 909 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.702 | € 19.944 | -€ 3.758 | -15,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.435 | € 909 | -€ 5.526 | -85,9% |
| Financiële schulden | 43 | € 1.009 | € 691 | -€ 318 | -31,5% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 1.009 | € 691 | -€ 318 | -31,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 681 | € 324 | -€ 356 | -52,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 681 | € 324 | -€ 356 | -52,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 5.677 | € 11.413 | +€ 5.736 | +101% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.677 | € 11.413 | +€ 5.736 | +101% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.900 | € 6.606 | -€ 3.294 | -33,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.226 | € 5.226 | +€ 0 | 0,0% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 177 | -€ 169 | -€ 346 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.751 | € 1.534 | -€ 217 | -12,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 11.773 | -€ 5.672 | -€ 17.445 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 4.619 | -€ 12.263 | -€ 16.883 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.211 | € 2.719 | -€ 492 | -15,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.211 | € 2.719 | -€ 492 | -15,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.417 | € 865 | -€ 553 | -39,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.417 | € 865 | -€ 553 | -39,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 6.413 | -€ 10.409 | -€ 16.822 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 6.413 | -€ 10.409 | -€ 16.822 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.413 | -€ 10.409 | -€ 16.822 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.