ITINERIS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ITINERIS
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 34,5 mln
daling van € 34,5 mln (-87,2%), van € 39,6 mln naar € 5,1 mln
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 41,1 mln) en Overige schulden (-€ 8,4 mln)
- Financiële vaste activa -€ 11,3 mln
daling van € 11,3 mln (-35,7%), van € 31,7 mln naar € 20,4 mln
waarvan Verbonden ondernemingen: -€ 11,4 mln
- Inbreng -€ 36,6 mln
daling van € 36,6 mln (-56,8%), van € 64,4 mln naar € 27,8 mln
waarvan Buiten kapitaal: -€ 36,6 mln
- Overige schulden -€ 8,4 mln
daling van € 8,4 mln (-53,2%), van € 15,8 mln naar € 7,4 mln
- Overgedragen winst (verlies) +€ 4,0 mln
stijging van € 4,0 mln, van -€ 2,5 mln naar € 1,5 mln
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 2,2 mln
daling van € 2,2 mln (-32,8%), van € 6,9 mln naar € 4,6 mln
- Handelsschulden -€ 2,0 mln
daling van € 2,0 mln (-32,4%), van € 6,1 mln naar € 4,1 mln
- Omzet +€ 6,7 mln
stijging van € 6,7 mln (+10,4%), van € 64,6 mln naar € 71,4 mln
- Personeelskosten +€ 1,6 mln
stijging van € 1,6 mln (+7,8%), van € 21,1 mln naar € 22,7 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 1,6 mln
stijging van € 1,6 mln (+6,4%), van € 24,3 mln naar € 25,8 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 95.471.853 | € 49.740.390 | -€ 45,7 mln | -47,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 43.424.906 | € 32.229.717 | -€ 11,2 mln | -25,8% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 11.268.678 | € 11.174.235 | -€ 94.443 | -0,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 449.035 | € 666.249 | +€ 217.214 | +48,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 329.519 | € 534.055 | +€ 204.536 | +62,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 119.516 | € 132.194 | +€ 12.678 | +10,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 31.707.193 | € 20.389.233 | -€ 11,3 mln | -35,7% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 31.673.535 | € 20.250.988 | -€ 11,4 mln | -36,1% |
| Deelnemingen | 280 | € 31.673.535 | € 16.315.173 | -€ 15,4 mln | -48,5% |
| Vorderingen | 281 | - | € 3.935.815 | +€ 3,9 mln | |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 33.658 | € 138.245 | +€ 104.587 | +311% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 33.658 | € 138.245 | +€ 104.587 | +311% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 52.046.947 | € 17.510.673 | -€ 34,5 mln | -66,4% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 1.187.681 | € 252.471 | -€ 935.210 | -78,7% |
| Overige vorderingen | 291 | € 1.187.681 | € 252.471 | -€ 935.210 | -78,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 10.862.086 | € 11.649.310 | +€ 787.224 | +7,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 9.802.056 | € 8.858.097 | -€ 943.959 | -9,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.060.030 | € 2.791.213 | +€ 1,7 mln | +163% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 39.558.815 | € 5.059.718 | -€ 34,5 mln | -87,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 438.365 | € 549.174 | +€ 110.809 | +25,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 95.471.853 | € 49.740.390 | -€ 45,7 mln | -47,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 62.732.894 | € 29.508.617 | -€ 33,2 mln | -53,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 64.418.589 | € 27.849.759 | -€ 36,6 mln | -56,8% |
| Kapitaal | 10 | € 1.545.889 | € 1.609.017 | +€ 63.128 | +4,1% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 1.545.889 | € 1.609.017 | +€ 63.128 | +4,1% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 62.872.700 | € 26.240.742 | -€ 36,6 mln | -58,3% |
| Uitgiftepremies | 1100/10 | € 62.872.700 | € 26.240.742 | -€ 36,6 mln | -58,3% |
| Reserves | 13 | € 825.938 | € 160.902 | -€ 665.036 | -80,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 53.700 | € 160.902 | +€ 107.202 | +200% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 53.700 | € 160.902 | +€ 107.202 | +200% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 772.238 | - | -€ 772.238 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 2.511.633 | € 1.497.956 | +€ 4,0 mln | |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 167.261 | € 184.811 | +€ 17.550 | +10,5% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 167.261 | € 184.811 | +€ 17.550 | +10,5% |
| Pensioenen en soortgelijke verplichtingen | 160 | € 167.261 | € 184.811 | +€ 17.550 | +10,5% |
| Schulden | 17/49 | € 32.571.698 | € 20.046.962 | -€ 12,5 mln | -38,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 25.705.277 | € 15.430.263 | -€ 10,3 mln | -40,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.070.093 | € 4.100.807 | -€ 2,0 mln | -32,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.070.093 | € 4.100.807 | -€ 2,0 mln | -32,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.877.501 | € 3.948.903 | +€ 71.402 | +1,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 17.462 | € 26.449 | +€ 8.987 | +51,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.860.039 | € 3.922.454 | +€ 62.415 | +1,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 15.757.683 | € 7.380.553 | -€ 8,4 mln | -53,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 6.866.421 | € 4.616.699 | -€ 2,2 mln | -32,8% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 70.913.800 | € 77.832.992 | +€ 6,9 mln | +9,8% |
| Omzet | 70 | € 64.614.911 | € 71.360.064 | +€ 6,7 mln | +10,4% |
| Geproduceerde vaste activa | 72 | € 4.123.122 | € 4.153.301 | +€ 30.179 | +0,7% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 2.173.246 | € 2.319.627 | +€ 146.381 | +6,7% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 2.521 | - | -€ 2.521 | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 62.599.269 | € 69.381.241 | +€ 6,8 mln | +10,8% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 24.281.629 | € 25.847.179 | +€ 1,6 mln | +6,4% |
| Aankopen | 600/8 | € 24.281.629 | € 25.847.179 | +€ 1,6 mln | +6,4% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 12.677.830 | € 13.016.292 | +€ 338.462 | +2,7% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 21.063.247 | € 22.706.626 | +€ 1,6 mln | +7,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.390.804 | € 4.512.761 | +€ 121.957 | +2,8% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 32.562 | - | +€ 32.562 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 30.504 | € 17.550 | -€ 12.954 | -42,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 187.529 | € 123.858 | -€ 63.671 | -34,0% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 288 | € 3.156.975 | +€ 3,2 mln | +1.096.072% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 8.314.531 | € 8.451.751 | +€ 137.220 | +1,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.158.630 | € 673.632 | -€ 484.998 | -41,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.158.630 | € 673.632 | -€ 484.998 | -41,9% |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | € 878.662 | € 485.381 | -€ 393.281 | -44,8% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 31.217 | € 51.072 | +€ 19.855 | +63,6% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 248.751 | € 137.179 | -€ 111.572 | -44,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.195.289 | € 839.422 | -€ 355.867 | -29,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.195.289 | € 839.422 | -€ 355.867 | -29,8% |
| Kosten van schulden | 650 | € 682.285 | € 591.284 | -€ 91.001 | -13,3% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 513.004 | € 248.138 | -€ 264.866 | -51,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 8.277.872 | € 8.285.961 | +€ 8.089 | +0,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 418.904 | € 441.408 | +€ 22.504 | +5,4% |
| Belastingen | 670/3 | € 908.182 | € 900.037 | -€ 8.145 | -0,9% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | € 489.278 | € 458.629 | -€ 30.649 | -6,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 7.858.968 | € 7.844.553 | -€ 14.415 | -0,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 7.858.968 | € 7.844.553 | -€ 14.415 | -0,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.