ISARIS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ISARIS
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 46.140
stijging van € 46.140 (+48,9%), van € 94.370 naar € 140.510
waarvan Handelsvorderingen: +€ 43.801
- Liquide middelen -€ 25.007
daling van € 25.007 (-70,5%), van € 35.465 naar € 10.458
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 46.140) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 6.052)
- Materiële vaste activa -€ 9.460
daling van € 9.460 (-25,2%), van € 37.562 naar € 28.102
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 9.094
- Overige schulden +€ 10.007
stijging van € 10.007 (+5,6%), van € 178.506 naar € 188.514
- Overgedragen winst (verlies) +€ 7.597
stijging van € 7.597 (+27,4%), van € 27.690 naar € 35.288
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 6.052
daling van € 6.052 (-71,3%), van € 8.483 naar € 2.431
- Bruto bedrijfsmarge -€ 11.077
daling van € 11.077 (-29,0%), van € 38.177 naar € 27.100
- Belastingen -€ 2.270
daling van € 2.270 (-36,6%), van € 6.201 naar € 3.931
- Andere bedrijfskosten -€ 2.108
daling van € 2.108 (-64,9%), van € 3.248 naar € 1.140
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 482.937 | € 494.622 | +€ 11.685 | +2,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 352.870 | € 343.410 | -€ 9.460 | -2,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 37.562 | € 28.102 | -€ 9.460 | -25,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.181 | € 967 | -€ 214 | -18,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 35.480 | € 26.386 | -€ 9.094 | -25,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 900 | € 749 | -€ 151 | -16,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 315.308 | € 315.308 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 130.067 | € 151.212 | +€ 21.145 | +16,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 94.370 | € 140.510 | +€ 46.140 | +48,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 93.553 | € 137.354 | +€ 43.801 | +46,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 817 | € 3.156 | +€ 2.339 | +286% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 35.465 | € 10.458 | -€ 25.007 | -70,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 232 | € 244 | +€ 12 | +5,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 482.937 | € 494.622 | +€ 11.685 | +2,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 122.234 | € 129.831 | +€ 7.597 | +6,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 32.544 | € 32.544 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 26.344 | € 26.344 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 27.690 | € 35.288 | +€ 7.597 | +27,4% |
| Schulden | 17/49 | € 360.703 | € 364.790 | +€ 4.088 | +1,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 107.000 | € 107.000 | = | 0,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 107.000 | € 107.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 229.243 | € 228.405 | -€ 838 | -0,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.793 | € 2.000 | -€ 4.793 | -70,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.793 | € 2.000 | -€ 4.793 | -70,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 35.460 | € 35.460 | = | 0,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.483 | € 2.431 | -€ 6.052 | -71,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.483 | € 2.431 | -€ 6.052 | -71,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 178.506 | € 188.514 | +€ 10.007 | +5,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 24.460 | € 29.386 | +€ 4.926 | +20,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.460 | € 9.460 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.248 | € 1.140 | -€ 2.108 | -64,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 38.177 | € 27.100 | -€ 11.077 | -29,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 25.470 | € 16.500 | -€ 8.969 | -35,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 0 | +€ 0 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 0 | +€ 0 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.971 | € 4.972 | +€ 1 | 0,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.971 | € 4.972 | +€ 1 | 0,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 20.499 | € 11.529 | -€ 8.970 | -43,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.201 | € 3.931 | -€ 2.270 | -36,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 14.298 | € 7.597 | -€ 6.701 | -46,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 14.298 | € 7.597 | -€ 6.701 | -46,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.