Innovas: wat veranderde er
Innovas
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 837.476
stijging van € 837.476 (+67,6%), van € 1,2 mln naar € 2,1 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 464.268
- Materiële vaste activa -€ 111.959
daling van € 111.959 (-2,4%), van € 4,7 mln naar € 4,6 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 103.696
- Overige schulden +€ 1,2 mln
stijging van € 1,2 mln (+56,0%), van € 2,1 mln naar € 3,4 mln
- Overgedragen winst (verlies) -€ 331.540
daling van € 331.540 (-38,3%), van € 866.136 naar € 534.596
- Schulden op meer dan één jaar -€ 292.732
daling van € 292.732 (-14,1%), van € 2,1 mln naar € 1,8 mln
- Handelsschulden +€ 214.343
nieuw in 2025: € 214.343
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 72.818
stijging van € 72.818 (+50,8%), van € 143.353 naar € 216.170
- Bruto bedrijfsmarge -€ 304.157
daling van € 304.157 (-30,8%), van € 987.402 naar € 683.245
- Andere bedrijfskosten -€ 39.716
daling van € 39.716 (-45,5%), van € 87.323 naar € 47.607
- Belastingen -€ 31.335
daling van € 31.335 (-25,3%), van € 123.753 naar € 92.418
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 6.013.599 | € 6.835.114 | +€ 821.515 | +13,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 4.732.102 | € 4.620.142 | -€ 111.959 | -2,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.732.102 | € 4.620.142 | -€ 111.959 | -2,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 4.600.879 | € 4.497.183 | -€ 103.696 | -2,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 96.266 | € 75.400 | -€ 20.867 | -21,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 34.957 | € 47.560 | +€ 12.603 | +36,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.281.498 | € 2.214.972 | +€ 933.474 | +72,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | - | € 53.788 | +€ 53.788 | |
| Voorraden | 30/36 | - | € 53.788 | +€ 53.788 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.238.342 | € 2.075.818 | +€ 837.476 | +67,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 428.558 | € 801.765 | +€ 373.208 | +87,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 809.785 | € 1.274.053 | +€ 464.268 | +57,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 42.704 | € 85.365 | +€ 42.662 | +99,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 452 | - | -€ 452 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 6.013.599 | € 6.835.114 | +€ 821.515 | +13,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.229.472 | € 894.438 | -€ 335.034 | -27,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 344.736 | € 341.242 | -€ 3.495 | -1,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 3.141 | € 3.141 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 3.141 | € 3.141 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 307.138 | € 303.644 | -€ 3.495 | -1,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 34.458 | € 34.458 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 866.136 | € 534.596 | -€ 331.540 | -38,3% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 83.629 | € 82.465 | -€ 1.165 | -1,4% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 83.629 | € 82.465 | -€ 1.165 | -1,4% |
| Schulden | 17/49 | € 4.700.498 | € 5.858.212 | +€ 1,2 mln | +24,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.069.619 | € 1.776.887 | -€ 292.732 | -14,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.069.619 | € 1.776.887 | -€ 292.732 | -14,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.630.879 | € 4.081.325 | +€ 1,5 mln | +55,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 319.076 | € 292.732 | -€ 26.344 | -8,3% |
| Financiële schulden | 43 | € 20.441 | € 6.441 | -€ 14.000 | -68,5% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 20.441 | € 6.441 | -€ 14.000 | -68,5% |
| Handelsschulden | 44 | - | € 214.343 | +€ 214.343 | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 214.343 | +€ 214.343 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 143.353 | € 216.170 | +€ 72.818 | +50,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 143.353 | € 216.170 | +€ 72.818 | +50,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 2.148.009 | € 3.351.638 | +€ 1,2 mln | +56,0% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 134.845 | € 8.556 | -€ 126.289 | -93,7% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 163 | - | -€ 163 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 212.684 | € 205.337 | -€ 7.348 | -3,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 87.323 | € 47.607 | -€ 39.716 | -45,5% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 19.870 | - | -€ 19.870 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 987.402 | € 683.245 | -€ 304.157 | -30,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 667.361 | € 430.301 | -€ 237.060 | -35,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11.919 | € 6.579 | -€ 5.340 | -44,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 11.919 | € 6.579 | -€ 5.340 | -44,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 93.844 | € 100.551 | +€ 6.707 | +7,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 93.844 | € 100.551 | +€ 6.707 | +7,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 585.437 | € 336.329 | -€ 249.107 | -42,6% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 818 | € 1.165 | +€ 347 | +42,4% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | € 33.711 | - | -€ 33.711 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 123.753 | € 92.418 | -€ 31.335 | -25,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 428.791 | € 245.076 | -€ 183.714 | -42,8% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 2.454 | € 3.495 | +€ 1.041 | +42,4% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 101.134 | - | -€ 101.134 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 330.111 | € 248.571 | -€ 81.540 | -24,7% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.