INDUPACK: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
INDUPACK
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 4,3 mln
stijging van € 4,3 mln (+113,1%), van € 3,8 mln naar € 8,2 mln
- Materiële vaste activa -€ 460.232
daling van € 460.232 (-35,0%), van € 1,3 mln naar € 854.925
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 298.583
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 443.581
stijging van € 443.581 (+16,7%), van € 2,7 mln naar € 3,1 mln
waarvan Handelsvorderingen: +€ 1,2 mln
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 393.475
daling van € 393.475 (-80,1%), van € 491.098 naar € 97.623
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 3,6 mln
stijging van € 3,6 mln, van € 0 naar € 3,6 mln
- Reserves +€ 491.317
stijging van € 491.317 (+6,7%), van € 7,3 mln naar € 7,8 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 491.317
- Overige schulden -€ 454.461
daling van € 454.461 (-40,7%), van € 1,1 mln naar € 661.844
- Handelsschulden +€ 297.303
stijging van € 297.303 (+60,2%), van € 493.749 naar € 791.052
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 242.618
daling van € 242.618 (-96,7%), van € 250.796 naar € 8.178
- Omzet +€ 16,4 mln
nieuw in 2025: € 16,4 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 12,5 mln
nieuw in 2025: € 12,5 mln
waarvan Aankopen: +€ 16,8 mln
- Diensten en diverse goederen +€ 2,3 mln
nieuw in 2025: € 2,3 mln
- Bruto bedrijfsmarge -€ 2,2 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 2,2 mln)
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 9.321.205 | € 13.147.630 | +€ 3,8 mln | +41,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.339.761 | € 865.479 | -€ 474.282 | -35,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 24.604 | € 10.553 | -€ 14.050 | -57,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.315.157 | € 854.925 | -€ 460.232 | -35,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 612.494 | € 448.632 | -€ 163.863 | -26,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 456.291 | € 157.707 | -€ 298.583 | -65,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 170.086 | € 157.085 | -€ 13.001 | -7,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 76.286 | € 91.501 | +€ 15.215 | +19,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 7.981.444 | € 12.282.152 | +€ 4,3 mln | +53,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 3.830.490 | € 8.163.539 | +€ 4,3 mln | +113,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 3.830.490 | € 8.163.539 | +€ 4,3 mln | +113,1% |
| Handelsgoederen | 34 | - | € 8.163.539 | +€ 8,2 mln | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.660.283 | € 3.103.864 | +€ 443.581 | +16,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 619.354 | € 1.775.664 | +€ 1,2 mln | +186,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.040.929 | € 1.328.200 | -€ 712.729 | -34,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 555.357 | € 504.975 | -€ 50.382 | -9,1% |
| Overige beleggingen | 51/53 | - | € 504.975 | +€ 504.975 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 444.215 | € 412.150 | -€ 32.065 | -7,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 491.098 | € 97.623 | -€ 393.475 | -80,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 9.321.205 | € 13.147.630 | +€ 3,8 mln | +41,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 7.303.537 | € 7.794.854 | +€ 491.317 | +6,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 7.284.937 | € 7.776.254 | +€ 491.317 | +6,7% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 343.115 | € 343.115 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 6.941.822 | € 7.433.139 | +€ 491.317 | +7,1% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 2.017.667 | € 5.352.776 | +€ 3,3 mln | +165,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 33.732 | +€ 33.732 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 33.732 | +€ 33.732 | |
| Kredietinstellingen | 173 | - | € 33.732 | +€ 33.732 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.017.667 | € 5.319.044 | +€ 3,3 mln | +163,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 250.796 | € 8.178 | -€ 242.618 | -96,7% |
| Financiële schulden | 43 | € 0 | € 3.600.000 | +€ 3,6 mln | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 0 | € 3.600.000 | +€ 3,6 mln | |
| Handelsschulden | 44 | € 493.749 | € 791.052 | +€ 297.303 | +60,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 493.749 | € 791.052 | +€ 297.303 | +60,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 156.817 | € 257.969 | +€ 101.152 | +64,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 69.851 | € 173.026 | +€ 103.175 | +147,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 86.966 | € 84.944 | -€ 2.023 | -2,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.116.305 | € 661.844 | -€ 454.461 | -40,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | - | € 18.416.799 | +€ 18,4 mln | |
| Omzet | 70 | - | € 16.408.819 | +€ 16,4 mln | |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | - | € 48.039 | +€ 48.039 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 1.959.940 | +€ 2,0 mln | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | - | € 17.361.923 | +€ 17,4 mln | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | - | € 12.467.645 | +€ 12,5 mln | |
| Aankopen | 600/8 | - | € 16.800.695 | +€ 16,8 mln | |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | - | -€ 4.333.049 | -€ 4,3 mln | |
| Diensten en diverse goederen | 61 | - | € 2.276.815 | +€ 2,3 mln | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 752.496 | € 820.936 | +€ 68.440 | +9,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 348.898 | € 221.806 | -€ 127.092 | -36,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 564 | € 6.580 | +€ 6.016 | +1066,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.152 | € 11.515 | +€ 363 | +3,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 1.556.626 | +€ 1,6 mln | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 2.204.360 | - | -€ 2,2 mln | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.091.250 | € 1.054.876 | -€ 36.374 | -3,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 141.532 | € 115.551 | -€ 25.981 | -18,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 141.532 | € 115.551 | -€ 25.981 | -18,4% |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | - | € 525 | +€ 525 | |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | - | € 63.331 | +€ 63.331 | |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | - | € 51.696 | +€ 51.696 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 15.008 | € 68.261 | +€ 53.254 | +354,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 15.008 | € 68.261 | +€ 53.254 | +354,8% |
| Kosten van schulden | 650 | - | € 63.044 | +€ 63.044 | |
| Andere financiële kosten | 652/9 | - | € 5.217 | +€ 5.217 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 1.217.774 | € 1.102.166 | -€ 115.608 | -9,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 120.636 | € 177.185 | +€ 56.549 | +46,9% |
| Belastingen | 670/3 | - | € 177.185 | +€ 177.185 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 1.097.138 | € 924.981 | -€ 172.157 | -15,7% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 343.115 | € 0 | -€ 343.115 | -100,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 754.023 | € 924.981 | +€ 170.958 | +22,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.