IMPULS(E) architecten: wat veranderde er
IMPULS(E) architecten
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 17.478
daling van € 17.478 (-34,5%), van € 50.733 naar € 33.255
waarvan Overige vorderingen: -€ 18.656
- Liquide middelen +€ 12.968
stijging van € 12.968 (+27,3%), van € 47.514 naar € 60.483
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 17.478) en Resultaat van het boekjaar (+€ 15.351)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 3.732
stijging van € 3.732 (+354%), van € 1.053 naar € 4.785
- Materiële vaste activa -€ 2.228
daling van € 2.228 (-79,3%), van € 2.809 naar € 581
- Immateriële vaste activa -€ 1.440
daling van € 1.440 (-44,4%), van € 3.240 naar € 1.801
- Reserves +€ 15.351
stijging van € 15.351 (+38,9%), van € 39.428 naar € 54.779
- Handelsschulden -€ 12.552
daling van € 12.552 (-31,8%), van € 39.424 naar € 26.872
- Overige schulden -€ 6.745
daling van € 6.745 (-70,4%), van € 9.583 naar € 2.839
- Bruto bedrijfsmarge -€ 26.244
daling van € 26.244 (-65,4%), van € 40.137 naar € 13.894
- Waardeverminderingen -€ 15.134
daling van € 15.134, van € 1.250 naar -€ 13.884
- Belastingen -€ 2.994
daling van € 2.994 (-30,4%), van € 9.854 naar € 6.860
- Andere bedrijfskosten -€ 449
daling van € 449 (-38,5%), van € 1.167 naar € 718
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 105.350 | € 100.904 | -€ 4.445 | -4,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 6.049 | € 2.382 | -€ 3.668 | -60,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 3.240 | € 1.801 | -€ 1.440 | -44,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.809 | € 581 | -€ 2.228 | -79,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.809 | € 581 | -€ 2.228 | -79,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 99.300 | € 98.523 | -€ 778 | -0,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 50.733 | € 33.255 | -€ 17.478 | -34,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 12.381 | € 13.560 | +€ 1.178 | +9,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 38.352 | € 19.695 | -€ 18.656 | -48,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 47.514 | € 60.483 | +€ 12.968 | +27,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.053 | € 4.785 | +€ 3.732 | +354% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 105.350 | € 100.904 | -€ 4.445 | -4,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 45.628 | € 60.979 | +€ 15.351 | +33,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 39.428 | € 54.779 | +€ 15.351 | +38,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 39.428 | € 54.779 | +€ 15.351 | +38,9% |
| Schulden | 17/49 | € 59.722 | € 39.925 | -€ 19.797 | -33,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 825 | € 0 | -€ 825 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 825 | € 0 | -€ 825 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 58.897 | € 39.925 | -€ 18.972 | -32,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 1.360 | € 825 | -€ 535 | -39,3% |
| Financiële schulden | 43 | € 675 | € 675 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 675 | € 675 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 39.424 | € 26.872 | -€ 12.552 | -31,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 39.424 | € 26.872 | -€ 12.552 | -31,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.854 | € 8.713 | +€ 860 | +10,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.854 | € 8.713 | +€ 860 | +10,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.583 | € 2.839 | -€ 6.745 | -70,4% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 7 | +€ 7 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.923 | € 3.668 | -€ 255 | -6,5% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 1.250 | -€ 13.884 | -€ 15.134 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.167 | € 718 | -€ 449 | -38,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 40.137 | € 13.894 | -€ 26.244 | -65,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 33.798 | € 23.393 | -€ 10.405 | -30,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 0 | +€ 0 | +1.900% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 0 | +€ 0 | +1.900% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.078 | € 1.182 | +€ 104 | +9,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.078 | € 1.182 | +€ 104 | +9,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 32.720 | € 22.211 | -€ 10.509 | -32,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.854 | € 6.860 | -€ 2.994 | -30,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 22.866 | € 15.351 | -€ 7.515 | -32,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 22.866 | € 15.351 | -€ 7.515 | -32,9% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 3 november 2026 via checked.be.