IMMOTESS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMMOTESS
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 508.923
stijging van € 508.923 (+159%), van € 320.289 naar € 829.212
- Liquide middelen -€ 57.388
daling van € 57.388 (-80,2%), van € 71.541 naar € 14.153
vooral door Voorraden en bestellingen (-€ 508.923) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 7.038)
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 411.546
stijging van € 411.546 (+164%), van € 251.623 naar € 663.168
- Reserves +€ 42.577
stijging van € 42.577 (+81,5%), van € 52.249 naar € 94.825
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 10.993
stijging van € 10.993 (+84,2%), van € 13.062 naar € 24.055
- Bruto bedrijfsmarge -€ 6.707
daling van € 6.707 (-9,2%), van € 73.164 naar € 66.458
- Financiële kosten +€ 5.191
stijging van € 5.191 (+69,5%), van € 7.466 naar € 12.657
- Belastingen -€ 2.069
daling van € 2.069 (-15,8%), van € 13.062 naar € 10.993
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 391.830 | € 851.879 | +€ 460.049 | +117% |
| Vaste activa | 21/28 | - | € 1.476 | +€ 1.476 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | - | € 1.476 | +€ 1.476 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 1.476 | +€ 1.476 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 391.830 | € 850.403 | +€ 458.573 | +117% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 320.289 | € 829.212 | +€ 508.923 | +159% |
| Voorraden | 30/36 | € 320.289 | € 829.212 | +€ 508.923 | +159% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 7.038 | +€ 7.038 | |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 6.489 | +€ 6.489 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 548 | +€ 548 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 71.541 | € 14.153 | -€ 57.388 | -80,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 391.830 | € 851.879 | +€ 460.049 | +117% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 57.249 | € 99.825 | +€ 42.577 | +74,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Andere | 1109/19 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 52.249 | € 94.825 | +€ 42.577 | +81,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 52.249 | € 94.825 | +€ 42.577 | +81,5% |
| Schulden | 17/49 | € 334.581 | € 752.054 | +€ 417.472 | +125% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 334.581 | € 752.054 | +€ 417.472 | +125% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 251.623 | € 663.168 | +€ 411.546 | +164% |
| Handelsschulden | 44 | € 5.600 | € 3.074 | -€ 2.526 | -45,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 5.600 | € 3.074 | -€ 2.526 | -45,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 13.062 | € 24.055 | +€ 10.993 | +84,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 13.062 | € 24.055 | +€ 10.993 | +84,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 64.296 | € 61.756 | -€ 2.541 | -4,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | - | € 568 | +€ 568 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 387 | - | -€ 387 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 73.164 | € 66.458 | -€ 6.707 | -9,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 72.777 | € 65.890 | -€ 6.887 | -9,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 337 | +€ 337 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 337 | +€ 337 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.466 | € 12.657 | +€ 5.191 | +69,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.466 | € 12.657 | +€ 5.191 | +69,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 65.311 | € 53.570 | -€ 11.741 | -18,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 13.062 | € 10.993 | -€ 2.069 | -15,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 52.249 | € 42.577 | -€ 9.672 | -18,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 52.249 | € 42.577 | -€ 9.672 | -18,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.