IMMO ROEFS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMMO ROEFS
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 401.267
stijging van € 401.267 (+148%), van € 271.432 naar € 672.699
- Liquide middelen -€ 281.070
daling van € 281.070 (-41,5%), van € 676.934 naar € 395.864
vooral door Geldbeleggingen (-€ 401.267) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 43.555)
- Materiële vaste activa -€ 90.535
daling van € 90.535 (-8,3%), van € 1,1 mln naar € 996.641
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 46.340
- Reserves +€ 88.431
stijging van € 88.431 (+5,5%), van € 1,6 mln naar € 1,7 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 88.431
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 43.555
daling van € 43.555 (-96,6%), van € 45.094 naar € 1.540
waarvan Belastingen: -€ 43.261
- Bruto bedrijfsmarge -€ 48.961
daling van € 48.961 (-15,3%), van € 321.002 naar € 272.041
- Belastingen -€ 23.770
daling van € 23.770 (-37,9%), van € 62.723 naar € 38.953
- Afschrijvingen +€ 22.340
stijging van € 22.340 (+25,4%), van € 88.084 naar € 110.424
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.050.559 | € 2.086.304 | +€ 35.746 | +1,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.087.176 | € 996.641 | -€ 90.535 | -8,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.087.176 | € 996.641 | -€ 90.535 | -8,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 939.980 | € 893.641 | -€ 46.340 | -4,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 147.196 | € 103.001 | -€ 44.195 | -30,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 963.382 | € 1.089.663 | +€ 126.281 | +13,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 11.636 | +€ 11.636 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 11.636 | +€ 11.636 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 271.432 | € 672.699 | +€ 401.267 | +148% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 676.934 | € 395.864 | -€ 281.070 | -41,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 15.016 | € 9.464 | -€ 5.552 | -37,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.050.559 | € 2.086.304 | +€ 35.746 | +1,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.947.751 | € 2.036.183 | +€ 88.431 | +4,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 330.000 | € 330.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 330.000 | € 330.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 330.000 | € 330.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.617.751 | € 1.706.183 | +€ 88.431 | +5,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 33.000 | € 33.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 33.000 | € 33.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.584.751 | € 1.673.183 | +€ 88.431 | +5,6% |
| Schulden | 17/49 | € 102.807 | € 50.122 | -€ 52.686 | -51,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 85.119 | € 34.834 | -€ 50.284 | -59,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 10.340 | € 10.308 | -€ 32 | -0,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 10.340 | € 10.308 | -€ 32 | -0,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 45.094 | € 1.540 | -€ 43.555 | -96,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 43.261 | - | -€ 43.261 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.833 | € 1.540 | -€ 294 | -16,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 29.684 | € 22.986 | -€ 6.698 | -22,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 17.689 | € 15.288 | -€ 2.401 | -13,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 88.084 | € 110.424 | +€ 22.340 | +25,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 34.222 | € 35.748 | +€ 1.526 | +4,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 321.002 | € 272.041 | -€ 48.961 | -15,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 198.696 | € 125.869 | -€ 72.827 | -36,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.066 | € 1.981 | -€ 85 | -4,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.066 | € 1.981 | -€ 85 | -4,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 433 | € 466 | +€ 32 | +7,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 433 | € 466 | +€ 32 | +7,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 200.328 | € 127.384 | -€ 72.944 | -36,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 62.723 | € 38.953 | -€ 23.770 | -37,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 137.606 | € 88.431 | -€ 49.174 | -35,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 137.606 | € 88.431 | -€ 49.174 | -35,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.