IMMO KATRIEN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMMO KATRIEN
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 24.690
daling van € 24.690 (-17,1%), van € 144.140 naar € 119.450
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 31.183) en Overige schulden (-€ 12.696)
- Materiële vaste activa -€ 19.004
daling van € 19.004 (-4,2%), van € 451.843 naar € 432.839
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 17.019
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 6.248
daling van € 6.248 (-65,4%), van € 9.558 naar € 3.310
waarvan Handelsvorderingen: -€ 8.408
- Schulden op meer dan één jaar -€ 31.183
daling van € 31.183 (-12,2%), van € 256.620 naar € 225.438
- Overige schulden -€ 12.696
daling van € 12.696 (-37,3%), van € 34.070 naar € 21.374
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 11.908
daling van € 11.908 (-27,6%), van € 43.090 naar € 31.183
- Handelsschulden -€ 10.879
daling van € 10.879 (-66,7%), van € 16.306 naar € 5.426
- Reserves +€ 10.113
stijging van € 10.113 (+10,5%), van € 96.696 naar € 106.809
waarvan Beschikbare reserves: +€ 10.113
- Belastingen +€ 4.351
stijging van € 4.351 (+95,4%), van € 4.558 naar € 8.909
- Financiële kosten -€ 3.408
daling van € 3.408 (-33,8%), van € 10.083 naar € 6.675
- Bruto bedrijfsmarge -€ 3.053
daling van € 3.053 (-5,7%), van € 53.653 naar € 50.600
- Afschrijvingen +€ 2.843
stijging van € 2.843 (+13,6%), van € 20.958 naar € 23.801
- Andere bedrijfskosten -€ 1.717
daling van € 1.717 (-52,8%), van € 3.254 naar € 1.538
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 608.138 | € 557.436 | -€ 50.702 | -8,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 452.611 | € 432.839 | -€ 19.772 | -4,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 451.843 | € 432.839 | -€ 19.004 | -4,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 441.254 | € 424.235 | -€ 17.019 | -3,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 652 | € 29 | -€ 623 | -95,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.871 | € 3.312 | -€ 2.559 | -43,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 4.065 | € 5.263 | +€ 1.197 | +29,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 768 | € 0 | -€ 768 | -100,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 155.526 | € 124.596 | -€ 30.930 | -19,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 9.558 | € 3.310 | -€ 6.248 | -65,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 9.413 | € 1.005 | -€ 8.408 | -89,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 146 | € 2.305 | +€ 2.160 | +1482,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 144.140 | € 119.450 | -€ 24.690 | -17,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.828 | € 1.836 | +€ 8 | +0,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 608.138 | € 557.436 | -€ 50.702 | -8,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 115.296 | € 125.409 | +€ 10.113 | +8,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 96.696 | € 106.809 | +€ 10.113 | +10,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 96.696 | € 106.809 | +€ 10.113 | +10,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 492.841 | € 432.027 | -€ 60.815 | -12,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 256.620 | € 225.438 | -€ 31.183 | -12,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 256.620 | € 225.438 | -€ 31.183 | -12,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 232.480 | € 205.020 | -€ 27.460 | -11,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 43.090 | € 31.183 | -€ 11.908 | -27,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 16.306 | € 5.426 | -€ 10.879 | -66,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 16.306 | € 5.426 | -€ 10.879 | -66,7% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 125.294 | € 127.223 | +€ 1.929 | +1,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 13.720 | € 19.815 | +€ 6.094 | +44,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 13.010 | € 19.815 | +€ 6.804 | +52,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 710 | € 0 | -€ 710 | -100,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 34.070 | € 21.374 | -€ 12.696 | -37,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.741 | € 1.568 | -€ 2.173 | -58,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | -€ 107 | € 0 | +€ 107 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 20.958 | € 23.801 | +€ 2.843 | +13,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.254 | € 1.538 | -€ 1.717 | -52,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 53.653 | € 50.600 | -€ 3.053 | -5,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 29.548 | € 25.261 | -€ 4.287 | -14,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 36 | € 435 | +€ 399 | +1115,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 36 | € 435 | +€ 399 | +1115,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 10.083 | € 6.675 | -€ 3.408 | -33,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 10.083 | € 6.675 | -€ 3.408 | -33,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 19.501 | € 19.021 | -€ 480 | -2,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.558 | € 8.909 | +€ 4.351 | +95,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 14.943 | € 10.113 | -€ 4.830 | -32,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 14.943 | € 10.113 | -€ 4.830 | -32,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.