IMMO GRAM: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMMO GRAM
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 315.214
stijging van € 315.214 (+3,4%), van € 9,2 mln naar € 9,5 mln
- Schulden op meer dan één jaar +€ 277.376
stijging van € 277.376 (+4,8%), van € 5,8 mln naar € 6,1 mln
waarvan Financiële schulden: +€ 277.376
- Bruto bedrijfsmarge +€ 33.488
stijging van € 33.488 (+4,0%), van € 833.981 naar € 867.469
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 9.380.706 | € 9.696.939 | +€ 316.233 | +3,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 9.204.351 | € 9.519.565 | +€ 315.214 | +3,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 9.202.681 | € 9.517.895 | +€ 315.214 | +3,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 9.202.681 | € 9.517.895 | +€ 315.214 | +3,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.670 | € 1.670 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 176.355 | € 177.374 | +€ 1.019 | +0,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 117.438 | € 87.494 | -€ 29.945 | -25,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 104.392 | € 78.448 | -€ 25.945 | -24,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 13.046 | € 9.046 | -€ 4.000 | -30,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 18.009 | € 15.653 | -€ 2.356 | -13,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 40.907 | € 74.228 | +€ 33.320 | +81,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 9.380.706 | € 9.696.939 | +€ 316.233 | +3,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.622.119 | € 1.624.204 | +€ 2.084 | +0,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.005.260 | € 2.005.260 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 383.141 | -€ 381.056 | +€ 2.084 | +0,5% |
| Schulden | 17/49 | € 7.758.586 | € 8.072.735 | +€ 314.149 | +4,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 5.800.153 | € 6.077.529 | +€ 277.376 | +4,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 5.797.853 | € 6.075.229 | +€ 277.376 | +4,8% |
| Overige schulden | 178/9 | € 2.300 | € 2.300 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.954.892 | € 1.991.427 | +€ 36.535 | +1,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 624.853 | € 625.423 | +€ 570 | +0,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 53.352 | € 20.217 | -€ 33.135 | -62,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 53.352 | € 20.217 | -€ 33.135 | -62,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.276.687 | € 1.345.787 | +€ 69.100 | +5,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.541 | € 3.779 | +€ 238 | +6,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 610.929 | € 604.802 | -€ 6.128 | -1,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 67.790 | € 75.139 | +€ 7.350 | +10,8% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 287 | +€ 287 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 833.981 | € 867.469 | +€ 33.488 | +4,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 155.262 | € 187.241 | +€ 31.979 | +20,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 922 | € 16 | -€ 906 | -98,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 922 | € 16 | -€ 906 | -98,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 179.370 | € 185.172 | +€ 5.802 | +3,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 179.370 | € 185.172 | +€ 5.802 | +3,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 23.186 | € 2.084 | +€ 25.270 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 23.186 | € 2.084 | +€ 25.270 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 23.186 | € 2.084 | +€ 25.270 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.