IMMO AMEL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMMO AMEL
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 339.457
daling van € 339.457 (-100%), van € 339.457 naar € 0
- Liquide middelen -€ 177.692
daling van € 177.692 (-47,2%), van € 376.680 naar € 198.988
vooral door Overige schulden (-€ 388.252) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 268.822)
- Materiële vaste activa -€ 54.303
daling van € 54.303 (-7,3%), van € 742.139 naar € 687.836
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 32.575
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 22.537
stijging van € 22.537 (+44,1%), van € 51.112 naar € 73.649
- Overige schulden -€ 388.252
daling van € 388.252 (-70,7%), van € 549.543 naar € 161.291
- Schulden op meer dan één jaar -€ 268.822
daling van € 268.822 (-44,6%), van € 603.157 naar € 334.335
- Reserves +€ 127.609
stijging van € 127.609 (+58,9%), van € 216.748 naar € 344.357
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 22.779
daling van € 22.779 (-26,1%), van € 87.119 naar € 64.341
- Bruto bedrijfsmarge -€ 65.507
daling van € 65.507 (-17,2%), van € 380.792 naar € 315.285
- Belastingen -€ 13.567
daling van € 13.567 (-19,9%), van € 68.133 naar € 54.567
- Financiële kosten -€ 5.099
daling van € 5.099 (-16,7%), van € 30.535 naar € 25.436
- Afschrijvingen -€ 3.990
daling van € 3.990 (-6,8%), van € 58.293 naar € 54.303
- Andere bedrijfskosten -€ 3.881
daling van € 3.881 (-27,9%), van € 13.932 naar € 10.051
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.511.230 | € 961.704 | -€ 549.526 | -36,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 742.139 | € 687.836 | -€ 54.303 | -7,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 742.139 | € 687.836 | -€ 54.303 | -7,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 695.739 | € 663.164 | -€ 32.575 | -4,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.181 | € 1.402 | -€ 780 | -35,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 44.219 | € 23.271 | -€ 20.948 | -47,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 769.091 | € 273.867 | -€ 495.223 | -64,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 339.457 | € 0 | -€ 339.457 | -100% |
| Voorraden | 30/36 | € 339.457 | € 0 | -€ 339.457 | -100% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 51.112 | € 73.649 | +€ 22.537 | +44,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 51.112 | € 73.649 | +€ 22.537 | +44,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 376.680 | € 198.988 | -€ 177.692 | -47,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.843 | € 1.230 | -€ 612 | -33,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.511.230 | € 961.704 | -€ 549.526 | -36,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 235.348 | € 362.957 | +€ 127.609 | +54,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 216.748 | € 344.357 | +€ 127.609 | +58,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 216.748 | € 344.357 | +€ 127.609 | +58,9% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 1.275.882 | € 598.747 | -€ 677.135 | -53,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 603.157 | € 334.335 | -€ 268.822 | -44,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 603.157 | € 334.335 | -€ 268.822 | -44,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 656.436 | € 251.341 | -€ 405.095 | -61,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 87.119 | € 64.341 | -€ 22.779 | -26,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.253 | € 7.248 | +€ 3.995 | +123% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.253 | € 7.248 | +€ 3.995 | +123% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 16.521 | € 18.462 | +€ 1.940 | +11,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 16.521 | € 18.462 | +€ 1.940 | +11,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 549.543 | € 161.291 | -€ 388.252 | -70,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 16.289 | € 13.072 | -€ 3.217 | -19,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 58.293 | € 54.303 | -€ 3.990 | -6,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 13.932 | € 10.051 | -€ 3.881 | -27,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 380.792 | € 315.285 | -€ 65.507 | -17,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 308.566 | € 250.932 | -€ 57.635 | -18,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.305 | € 3.015 | -€ 290 | -8,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.305 | € 3.015 | -€ 290 | -8,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 30.535 | € 25.436 | -€ 5.099 | -16,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 30.535 | € 25.436 | -€ 5.099 | -16,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 281.336 | € 228.510 | -€ 52.826 | -18,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 68.133 | € 54.567 | -€ 13.567 | -19,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 213.203 | € 173.944 | -€ 39.259 | -18,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 213.203 | € 173.944 | -€ 39.259 | -18,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.