IMMO A: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMMO A
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 61.064
daling van € 61.064 (-4,3%), van € 1,4 mln naar € 1,4 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 43.909
- Overige schulden +€ 223.639
stijging van € 223.639 (+3.017%), van € 7.413 naar € 231.052
- Schulden op meer dan één jaar -€ 170.350
daling van € 170.350 (-16,1%), van € 1,1 mln naar € 886.817
- Overgedragen winst (verlies) -€ 162.311
daling van € 162.311 (-58,9%), van € 275.510 naar € 113.200
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 36.682
stijging van € 36.682 (+187%), van € 19.591 naar € 56.273
waarvan Belastingen: +€ 38.476
- Afschrijvingen -€ 26.398
daling van € 26.398 (-25,8%), van € 102.493 naar € 76.096
- Bruto bedrijfsmarge +€ 26.012
stijging van € 26.012 (+9,1%), van € 284.741 naar € 310.753
- Belastingen +€ 11.296
stijging van € 11.296 (+61,7%), van € 18.316 naar € 29.612
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.471.725 | € 1.402.318 | -€ 69.408 | -4,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.412.351 | € 1.350.987 | -€ 61.364 | -4,3% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 0 | - | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.412.051 | € 1.350.987 | -€ 61.064 | -4,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.268.966 | € 1.225.058 | -€ 43.909 | -3,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 33.793 | € 41.000 | +€ 7.207 | +21,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 109.292 | € 84.929 | -€ 24.362 | -22,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 300 | € 0 | -€ 300 | -100% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 59.374 | € 51.330 | -€ 8.044 | -13,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 18.689 | € 5.955 | -€ 12.734 | -68,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 6.201 | € 883 | -€ 5.318 | -85,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 12.488 | € 5.072 | -€ 7.416 | -59,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 37.487 | € 43.217 | +€ 5.731 | +15,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.198 | € 2.158 | -€ 1.040 | -32,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.471.725 | € 1.402.318 | -€ 69.408 | -4,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 281.710 | € 131.800 | -€ 149.911 | -53,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 18.600 | +€ 12.400 | +200% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 275.510 | € 113.200 | -€ 162.311 | -58,9% |
| Schulden | 17/49 | € 1.190.015 | € 1.270.518 | +€ 80.503 | +6,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.057.167 | € 886.817 | -€ 170.350 | -16,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.057.167 | € 886.817 | -€ 170.350 | -16,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 132.086 | € 383.191 | +€ 251.104 | +190% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 100.428 | € 87.380 | -€ 13.047 | -13,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.654 | € 8.485 | +€ 3.831 | +82,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.654 | € 8.485 | +€ 3.831 | +82,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.591 | € 56.273 | +€ 36.682 | +187% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.007 | € 42.482 | +€ 38.476 | +960% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 15.584 | € 13.791 | -€ 1.794 | -11,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 7.413 | € 231.052 | +€ 223.639 | +3.017% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 761 | € 510 | -€ 251 | -33,0% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 71.554 | € 74.167 | +€ 2.613 | +3,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 102.493 | € 76.096 | -€ 26.398 | -25,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 12.076 | € 9.887 | -€ 2.189 | -18,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 284.741 | € 310.753 | +€ 26.012 | +9,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 98.617 | € 150.603 | +€ 51.986 | +52,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 157 | € 204 | +€ 47 | +30,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 157 | € 204 | +€ 47 | +30,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.918 | € 6.758 | -€ 1.159 | -14,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.918 | € 6.758 | -€ 1.159 | -14,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 90.856 | € 144.048 | +€ 53.193 | +58,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 18.316 | € 29.612 | +€ 11.296 | +61,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 72.540 | € 114.437 | +€ 41.897 | +57,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 72.540 | € 114.437 | +€ 41.897 | +57,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.