IMAQUA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMAQUA
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 74.135
daling van € 74.135 (-19,7%), van € 376.334 naar € 302.199
waarvan Activa in aanbouw en vooruitbetalingen: -€ 98.657
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 67.419
daling van € 67.419 (-99,5%), van € 67.746 naar € 326
- Liquide middelen +€ 62.935
stijging van € 62.935 (+41,6%), van € 151.370 naar € 214.304
vooral door Afschrijvingen (+€ 112.296) en Overlopende rekeningen (activa) (+€ 67.419)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 57.416
daling van € 57.416 (-34,1%), van € 168.498 naar € 111.082
waarvan Handelsvorderingen: -€ 39.821
- Overgedragen winst (verlies) -€ 115.877
daling van € 115.877, van € 90.499 naar -€ 25.378
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 65.077
stijging van € 65.077 (+46,1%), van € 141.092 naar € 206.169
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 52.248
daling van € 52.248 (-75,2%), van € 69.438 naar € 17.190
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 48.857
daling van € 48.857 (-100%), van € 48.857 naar € 0
- Handelsschulden +€ 34.315
stijging van € 34.315 (+43,7%), van € 78.500 naar € 112.815
- Bruto bedrijfsmarge -€ 164.255
daling van € 164.255 (-14,0%), van € 1,2 mln naar € 1,0 mln
- Personeelskosten -€ 74.577
daling van € 74.577 (-7,2%), van € 1,0 mln naar € 958.439
- Andere bedrijfskosten +€ 27.871
stijging van € 27.871 (+470%), van € 5.936 naar € 33.806
- Waardeverminderingen +€ 18.900
nieuw in 2025: € 18.900
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 764.535 | € 628.500 | -€ 136.035 | -17,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 376.672 | € 302.537 | -€ 74.135 | -19,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 376.334 | € 302.199 | -€ 74.135 | -19,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 261.771 | € 277.951 | +€ 16.180 | +6,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.321 | € 17.057 | +€ 9.736 | +133% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 8.585 | € 7.191 | -€ 1.394 | -16,2% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 98.657 | € 0 | -€ 98.657 | -100% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 338 | € 338 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 387.863 | € 325.963 | -€ 61.901 | -16,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 168.498 | € 111.082 | -€ 57.416 | -34,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 133.531 | € 93.710 | -€ 39.821 | -29,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 34.966 | € 17.372 | -€ 17.595 | -50,3% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 250 | € 250 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 151.370 | € 214.304 | +€ 62.935 | +41,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 67.746 | € 326 | -€ 67.419 | -99,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 764.535 | € 628.500 | -€ 136.035 | -17,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 310.959 | € 195.082 | -€ 115.877 | -37,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 201.860 | € 201.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 201.860 | € 201.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 90.499 | -€ 25.378 | -€ 115.877 | |
| Schulden | 17/49 | € 453.576 | € 433.417 | -€ 20.159 | -4,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 17.190 | € 0 | -€ 17.190 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 17.190 | € 0 | -€ 17.190 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 295.294 | € 227.248 | -€ 68.046 | -23,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 69.438 | € 17.190 | -€ 52.248 | -75,2% |
| Financiële schulden | 43 | € 720 | € 1.728 | +€ 1.007 | +140% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 720 | € 1.728 | +€ 1.007 | +140% |
| Handelsschulden | 44 | € 78.500 | € 112.815 | +€ 34.315 | +43,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 78.500 | € 112.815 | +€ 34.315 | +43,7% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 48.857 | € 0 | -€ 48.857 | -100% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 96.253 | € 95.516 | -€ 738 | -0,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.324 | € 918 | -€ 405 | -30,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 94.930 | € 94.598 | -€ 332 | -0,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.526 | € 0 | -€ 1.526 | -100% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 141.092 | € 206.169 | +€ 65.077 | +46,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.033.016 | € 958.439 | -€ 74.577 | -7,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 119.638 | € 112.296 | -€ 7.342 | -6,1% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 18.900 | +€ 18.900 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.936 | € 33.806 | +€ 27.871 | +470% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 802 | +€ 802 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.177.106 | € 1.012.851 | -€ 164.255 | -14,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 18.517 | -€ 111.392 | -€ 129.909 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 109 | € 358 | +€ 250 | +230% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 109 | € 358 | +€ 250 | +230% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.524 | € 4.225 | -€ 299 | -6,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.524 | € 4.225 | -€ 299 | -6,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 14.101 | -€ 115.258 | -€ 129.360 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 584 | € 618 | +€ 34 | +5,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.517 | -€ 115.877 | -€ 129.394 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.517 | -€ 115.877 | -€ 129.394 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.