IMANOR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
IMANOR
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 13.261
daling van € 13.261 (-19,7%), van € 67.184 naar € 53.923
vooral door Overige schulden (-€ 41.847) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 8.007)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 9.255
daling van € 9.255 (-65,9%), van € 14.039 naar € 4.784
waarvan Handelsvorderingen: -€ 10.535
- Materiële vaste activa -€ 2.360
daling van € 2.360 (-10,2%), van € 23.027 naar € 20.667
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 4.873
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 1.504
niet meer vermeld in 2025 (was € 1.504)
- Voorraden en bestellingen +€ 1.341
stijging van € 1.341 (+21,4%), van € 6.257 naar € 7.598
- Overige schulden -€ 41.847
daling van € 41.847 (-94,9%), van € 44.100 naar € 2.253
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 13.262
stijging van € 13.262 (+277%), van € 4.784 naar € 18.046
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 12.214
- Reserves +€ 5.460
stijging van € 5.460 (+36,3%), van € 15.029 naar € 20.489
- Handelsschulden -€ 1.914
daling van € 1.914 (-6,2%), van € 30.798 naar € 28.884
- Bruto bedrijfsmarge -€ 11.448
daling van € 11.448 (-20,4%), van € 56.185 naar € 44.737
- Belastingen +€ 2.769
stijging van € 2.769 (+557%), van € 497 naar € 3.266
- Personeelskosten -€ 2.349
daling van € 2.349 (-8,6%), van € 27.210 naar € 24.861
- Afschrijvingen -€ 2.194
daling van € 2.194 (-17,5%), van € 12.561 naar € 10.367
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 113.311 | € 88.272 | -€ 25.039 | -22,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 24.327 | € 21.967 | -€ 2.360 | -9,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 23.027 | € 20.667 | -€ 2.360 | -10,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 9.550 | € 4.677 | -€ 4.873 | -51,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 13.477 | € 15.990 | +€ 2.513 | +18,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.300 | € 1.300 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 88.984 | € 66.305 | -€ 22.679 | -25,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 6.257 | € 7.598 | +€ 1.341 | +21,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 6.257 | € 7.598 | +€ 1.341 | +21,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 14.039 | € 4.784 | -€ 9.255 | -65,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 11.000 | € 465 | -€ 10.535 | -95,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.039 | € 4.319 | +€ 1.280 | +42,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 67.184 | € 53.923 | -€ 13.261 | -19,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.504 | - | -€ 1.504 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 113.311 | € 88.272 | -€ 25.039 | -22,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 33.629 | € 39.089 | +€ 5.460 | +16,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 15.029 | € 20.489 | +€ 5.460 | +36,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 15.029 | € 20.489 | +€ 5.460 | +36,3% |
| Schulden | 17/49 | € 79.682 | € 49.183 | -€ 30.499 | -38,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 79.682 | € 49.183 | -€ 30.499 | -38,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 30.798 | € 28.884 | -€ 1.914 | -6,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 30.798 | € 28.884 | -€ 1.914 | -6,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.784 | € 18.046 | +€ 13.262 | +277% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.882 | € 4.930 | +€ 1.048 | +27,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 902 | € 13.116 | +€ 12.214 | +1.354% |
| Overige schulden | 47/48 | € 44.100 | € 2.253 | -€ 41.847 | -94,9% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 27.210 | € 24.861 | -€ 2.349 | -8,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.561 | € 10.367 | -€ 2.194 | -17,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 511 | € 329 | -€ 182 | -35,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 56.185 | € 44.737 | -€ 11.448 | -20,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 15.903 | € 9.180 | -€ 6.723 | -42,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 478 | € 454 | -€ 24 | -5,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 478 | € 454 | -€ 24 | -5,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 15.425 | € 8.726 | -€ 6.699 | -43,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 497 | € 3.266 | +€ 2.769 | +557% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 14.928 | € 5.460 | -€ 9.468 | -63,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 14.928 | € 5.460 | -€ 9.468 | -63,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.