iLUMENATE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
iLUMENATE
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 1,8 mln
nieuw in 2025: € 1,8 mln
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 28.193
stijging van € 28.193 (+9.110%), van € 309 naar € 28.502
- Immateriële vaste activa -€ 22.688
daling van € 22.688 (-22,6%), van € 100.300 naar € 77.613
- Inbreng +€ 917.000
stijging van € 917.000 (+14.790%), van € 6.200 naar € 923.200
- Schulden op meer dan één jaar +€ 540.278
nieuw in 2025: € 540.278
- Overige schulden +€ 383.512
stijging van € 383.512 (+312%), van € 122.869 naar € 506.382
- Overgedragen winst (verlies) -€ 95.653
daling van € 95.653 (-319%), van -€ 29.979 naar -€ 125.632
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 43.333
nieuw in 2025: € 43.333
- Afschrijvingen +€ 98.953
stijging van € 98.953 (+762%), van € 12.980 naar € 111.933
- Bruto bedrijfsmarge +€ 70.849
stijging van € 70.849 (+30.752%), van € 230 naar € 71.079
- Financiële kosten +€ 43.623
stijging van € 43.623 (+5.817%), van € 750 naar € 44.373
- Andere bedrijfskosten +€ 9.998
stijging van € 9.998 (+1.787%), van € 559 naar € 10.557
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 102.551 | € 1.898.648 | +€ 1,8 mln | +1.751% |
| Vaste activa | 21/28 | € 100.300 | € 1.865.719 | +€ 1,8 mln | +1.760% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 100.300 | € 77.613 | -€ 22.688 | -22,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | - | € 1.788.107 | +€ 1,8 mln | |
| Terreinen en gebouwen | 22 | - | € 1.788.107 | +€ 1,8 mln | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.250 | € 32.928 | +€ 30.678 | +1.363% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 332 | - | -€ 332 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 332 | - | -€ 332 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.609 | € 4.426 | +€ 2.817 | +175% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 309 | € 28.502 | +€ 28.193 | +9.110% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 102.551 | € 1.898.648 | +€ 1,8 mln | +1.751% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 21.919 | € 799.428 | +€ 821.347 | |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 923.200 | +€ 917.000 | +14.790% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | - | -€ 1.860 | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | - | -€ 1.860 | |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 1.860 | +€ 1.860 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 29.979 | -€ 125.632 | -€ 95.653 | -319% |
| Schulden | 17/49 | € 124.470 | € 1.099.220 | +€ 974.750 | +783% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 540.278 | +€ 540.278 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 540.278 | +€ 540.278 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 124.470 | € 558.942 | +€ 434.472 | +349% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 43.333 | +€ 43.333 | |
| Handelsschulden | 44 | € 1.601 | - | -€ 1.601 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.601 | - | -€ 1.601 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 9.227 | +€ 9.227 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 9.227 | +€ 9.227 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 122.869 | € 506.382 | +€ 383.512 | +312% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.980 | € 111.933 | +€ 98.953 | +762% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 559 | € 10.557 | +€ 9.998 | +1.787% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 230 | € 71.079 | +€ 70.849 | +30.752% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 13.309 | -€ 51.411 | -€ 38.102 | -286% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 131 | +€ 131 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 131 | +€ 131 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 750 | € 44.373 | +€ 43.623 | +5.817% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 750 | € 44.373 | +€ 43.623 | +5.817% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 14.059 | -€ 95.653 | -€ 81.594 | -580% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 14.059 | -€ 95.653 | -€ 81.594 | -580% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 14.059 | -€ 95.653 | -€ 81.594 | -580% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2023 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.