HUGO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
HUGO
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 126.243
daling van € 126.243 (-40,7%), van € 310.413 naar € 184.170
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 100.000) en Overige schulden (-€ 99.510)
- Materiële vaste activa +€ 14.960
stijging van € 14.960 (+28,5%), van € 52.411 naar € 67.371
waarvan Installaties, machines en uitrusting: +€ 26.841
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 11.019
daling van € 11.019 (-95,5%), van € 11.538 naar € 519
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 9.887
stijging van € 9.887 (+79,1%), van € 12.502 naar € 22.390
waarvan Overige vorderingen: +€ 9.559
- Voorraden en bestellingen +€ 4.105
stijging van € 4.105 (+32,0%), van € 12.847 naar € 16.951
- Overige schulden -€ 99.510
daling van € 99.510 (-49,5%), van € 201.183 naar € 101.673
- Handelsschulden +€ 16.042
stijging van € 16.042 (+2.255%), van € 711 naar € 16.753
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 13.001
daling van € 13.001 (-78,3%), van € 16.607 naar € 3.606
- Overgedragen winst (verlies) -€ 5.874
daling van € 5.874 (-3,7%), van € 158.993 naar € 153.120
- Bruto bedrijfsmarge -€ 42.288
daling van € 42.288 (-12,2%), van € 347.601 naar € 305.314
- Financiële opbrengsten +€ 11.990
stijging van € 11.990 (+45.263%), van € 26 naar € 12.017
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 404.423 | € 295.613 | -€ 108.811 | -26,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 57.123 | € 71.583 | +€ 14.460 | +25,3% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 562 | € 62 | -€ 500 | -89,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 52.411 | € 67.371 | +€ 14.960 | +28,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 21.522 | € 48.363 | +€ 26.841 | +125% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.581 | € 668 | -€ 913 | -57,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 29.308 | € 18.340 | -€ 10.968 | -37,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 4.150 | € 4.150 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 347.300 | € 224.030 | -€ 123.271 | -35,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 12.847 | € 16.951 | +€ 4.105 | +32,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 12.847 | € 16.951 | +€ 4.105 | +32,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 12.502 | € 22.390 | +€ 9.887 | +79,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 328 | +€ 328 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 12.502 | € 22.062 | +€ 9.559 | +76,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 310.413 | € 184.170 | -€ 126.243 | -40,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 11.538 | € 519 | -€ 11.019 | -95,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 404.423 | € 295.613 | -€ 108.811 | -26,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 179.453 | € 173.580 | -€ 5.874 | -3,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 158.993 | € 153.120 | -€ 5.874 | -3,7% |
| Schulden | 17/49 | € 224.970 | € 122.033 | -€ 102.937 | -45,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 3.606 | - | -€ 3.606 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 3.606 | - | -€ 3.606 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 221.363 | € 122.033 | -€ 99.330 | -44,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 16.607 | € 3.606 | -€ 13.001 | -78,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 711 | € 16.753 | +€ 16.042 | +2.255% |
| Leveranciers | 440/4 | € 711 | € 16.753 | +€ 16.042 | +2.255% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.862 | € 1 | -€ 2.861 | -100,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.862 | € 1 | -€ 2.861 | -100,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | - | = | |
| Overige schulden | 47/48 | € 201.183 | € 101.673 | -€ 99.510 | -49,5% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 165.933 | € 166.850 | +€ 917 | +0,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 20.200 | € 21.428 | +€ 1.228 | +6,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 597 | € 243 | -€ 354 | -59,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 347.601 | € 305.314 | -€ 42.288 | -12,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 160.871 | € 116.793 | -€ 44.078 | -27,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 26 | € 12.017 | +€ 11.990 | +45.263% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 26 | € 12.017 | +€ 11.990 | +45.263% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.003 | € 4.085 | +€ 1.082 | +36,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.003 | € 4.085 | +€ 1.082 | +36,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 157.895 | € 124.725 | -€ 33.170 | -21,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 31.500 | € 30.599 | -€ 901 | -2,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 126.395 | € 94.126 | -€ 32.269 | -25,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 126.395 | € 94.126 | -€ 32.269 | -25,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.