HPLUS VASTGOED: wat veranderde er
HPLUS VASTGOED
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 3,1 mln
daling van € 3,1 mln (-99,6%), van € 3,1 mln naar € 12.956
waarvan Bestellingen in uitvoering: -€ 3,1 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 449.757
stijging van € 449.757 (+60,6%), van € 741.715 naar € 1,2 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 386.543
- Liquide middelen +€ 192.148
stijging van € 192.148 (+152%), van € 126.193 naar € 318.342
vooral door Voorraden en bestellingen (+€ 3,1 mln) en Overige schulden (+€ 20.353)
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 2,4 mln
daling van € 2,4 mln (-100%), van € 2,4 mln naar € 0
- Waardeverminderingen -€ 65.248
daling van € 65.248, van € 32.624 naar -€ 32.624
- Personeelskosten -€ 20.542
daling van € 20.542 (-63,5%), van € 32.356 naar € 11.814
- Andere bedrijfskosten -€ 5.099
daling van € 5.099 (-31,6%), van € 16.152 naar € 11.053
- Bruto bedrijfsmarge -€ 2.693
daling van € 2.693 (-6,4%), van € 42.319 naar € 39.627
- Afschrijvingen -€ 2.241
daling van € 2.241 (-12,7%), van € 17.686 naar € 15.446
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 4.240.127 | € 1.812.433 | -€ 2,4 mln | -57,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 304.110 | € 288.664 | -€ 15.446 | -5,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 35.701 | € 20.256 | -€ 15.446 | -43,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.766 | € 1.735 | -€ 1.032 | -37,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.594 | € 346 | -€ 1.248 | -78,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 31.341 | € 18.175 | -€ 13.166 | -42,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 268.408 | € 268.408 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.936.018 | € 1.523.769 | -€ 2,4 mln | -61,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 3.067.156 | € 12.956 | -€ 3,1 mln | -99,6% |
| Voorraden | 30/36 | € 9.796 | € 9.796 | = | 0,0% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 3.057.361 | € 3.160 | -€ 3,1 mln | -99,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 741.715 | € 1.191.472 | +€ 449.757 | +60,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 189.831 | € 253.045 | +€ 63.214 | +33,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 551.884 | € 938.427 | +€ 386.543 | +70,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 126.193 | € 318.342 | +€ 192.148 | +152% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 953 | € 1.000 | +€ 47 | +5,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 4.240.127 | € 1.812.433 | -€ 2,4 mln | -57,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 650.902 | € 665.210 | +€ 14.308 | +2,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 375.150 | € 375.150 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 275.752 | € 290.060 | +€ 14.308 | +5,2% |
| Schulden | 17/49 | € 3.589.225 | € 1.147.223 | -€ 2,4 mln | -68,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 14.060 | € 3.537 | -€ 10.523 | -74,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 14.060 | € 3.537 | -€ 10.523 | -74,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 3.575.165 | € 1.143.686 | -€ 2,4 mln | -68,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 10.394 | € 10.523 | +€ 130 | +1,2% |
| Financiële schulden | 43 | € 1.544 | € 24 | -€ 1.521 | -98,5% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 1.544 | € 24 | -€ 1.521 | -98,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 38.336 | € 13.096 | -€ 25.241 | -65,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 38.336 | € 13.096 | -€ 25.241 | -65,8% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 2.405.917 | € 0 | -€ 2,4 mln | -100% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.283 | € 0 | -€ 19.283 | -100% |
| Belastingen | 450/3 | € 16.488 | € 0 | -€ 16.488 | -100% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.795 | € 0 | -€ 2.795 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.099.691 | € 1.120.044 | +€ 20.353 | +1,9% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 2.000 | € 0 | -€ 2.000 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 32.356 | € 11.814 | -€ 20.542 | -63,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 17.686 | € 15.446 | -€ 2.241 | -12,7% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 32.624 | -€ 32.624 | -€ 65.248 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 16.152 | € 11.053 | -€ 5.099 | -31,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 42.319 | € 39.627 | -€ 2.693 | -6,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 56.499 | € 33.938 | +€ 90.437 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.664 | € 4.236 | +€ 1.572 | +59,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.664 | € 4.236 | +€ 1.572 | +59,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 22.590 | € 23.866 | +€ 1.277 | +5,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 22.590 | € 23.866 | +€ 1.277 | +5,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 76.425 | € 14.308 | +€ 90.732 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 76.425 | € 14.308 | +€ 90.732 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 76.425 | € 14.308 | +€ 90.732 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 6 november 2026 via checked.be.