Hestia Study: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Hestia Study
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 21.827
daling van € 21.827 (-37,9%), van € 57.636 naar € 35.808
vooral door Geldbeleggingen (-€ 18.407) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 11.893)
- Geldbeleggingen +€ 18.407
stijging van € 18.407 (+19,6%), van € 93.786 naar € 112.193
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 11.893
stijging van € 11.893 (+114%), van € 10.437 naar € 22.329
waarvan Handelsvorderingen: +€ 6.837
- Immateriële vaste activa -€ 3.319
daling van € 3.319 (-100%), van € 3.319 naar € 0
- Reserves +€ 5.665
stijging van € 5.665 (+5,3%), van € 106.356 naar € 112.021
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.467
stijging van € 4.467 (+59,2%), van € 7.548 naar € 12.015
waarvan Belastingen: +€ 4.433
- Schulden op meer dan één jaar -€ 4.452
daling van € 4.452 (-70,4%), van € 6.327 naar € 1.875
- Overige schulden -€ 2.932
daling van € 2.932 (-11,0%), van € 26.637 naar € 23.705
- Bruto bedrijfsmarge -€ 16.905
daling van € 16.905 (-54,8%), van € 30.873 naar € 13.968
- Afschrijvingen -€ 6.271
daling van € 6.271 (-55,7%), van € 11.267 naar € 4.996
- Belastingen -€ 3.275
daling van € 3.275 (-51,5%), van € 6.354 naar € 3.079
- Financiële opbrengsten -€ 790
daling van € 790 (-50,3%), van € 1.569 naar € 779
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 170.411 | € 173.988 | +€ 3.577 | +2,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 7.994 | € 2.998 | -€ 4.996 | -62,5% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 3.319 | € 0 | -€ 3.319 | -100% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.675 | € 2.998 | -€ 1.677 | -35,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.948 | € 1.768 | -€ 1.181 | -40,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.726 | € 1.230 | -€ 496 | -28,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 162.417 | € 170.990 | +€ 8.573 | +5,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 10.437 | € 22.329 | +€ 11.893 | +114% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | € 6.837 | +€ 6.837 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 10.437 | € 15.492 | +€ 5.056 | +48,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 93.786 | € 112.193 | +€ 18.407 | +19,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 57.636 | € 35.808 | -€ 21.827 | -37,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 559 | € 660 | +€ 101 | +18,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 170.411 | € 173.988 | +€ 3.577 | +2,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 124.956 | € 130.621 | +€ 5.665 | +4,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 106.356 | € 112.021 | +€ 5.665 | +5,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 106.356 | € 112.021 | +€ 5.665 | +5,3% |
| Schulden | 17/49 | € 45.454 | € 43.367 | -€ 2.088 | -4,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 6.327 | € 1.875 | -€ 4.452 | -70,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 6.327 | € 1.875 | -€ 4.452 | -70,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 39.128 | € 41.492 | +€ 2.364 | +6,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 4.386 | € 4.452 | +€ 66 | +1,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 557 | € 1.321 | +€ 763 | +137% |
| Leveranciers | 440/4 | € 557 | € 1.321 | +€ 763 | +137% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.548 | € 12.015 | +€ 4.467 | +59,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.196 | € 9.629 | +€ 4.433 | +85,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.352 | € 2.386 | +€ 34 | +1,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 26.637 | € 23.705 | -€ 2.932 | -11,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.267 | € 4.996 | -€ 6.271 | -55,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 561 | € 697 | +€ 136 | +24,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | - | = | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 30.873 | € 13.968 | -€ 16.905 | -54,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 19.045 | € 8.275 | -€ 10.771 | -56,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.569 | € 779 | -€ 790 | -50,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.569 | € 779 | -€ 790 | -50,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 548 | € 310 | -€ 238 | -43,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 548 | € 310 | -€ 238 | -43,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 20.067 | € 8.744 | -€ 11.323 | -56,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.354 | € 3.079 | -€ 3.275 | -51,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.712 | € 5.665 | -€ 8.047 | -58,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.712 | € 5.665 | -€ 8.047 | -58,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.