Herders: wat veranderde er
Herders
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 247.006
daling van € 247.006 (-9,9%), van € 2,5 mln naar € 2,3 mln
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 125.889
- Liquide middelen -€ 235.561
daling van € 235.561 (-91,2%), van € 258.203 naar € 22.642
vooral door Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen (-€ 733.878) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 94.949)
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 60.965
daling van € 60.965 (-92,9%), van € 65.643 naar € 4.678
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 733.878
daling van € 733.878 (-94,9%), van € 773.054 naar € 39.176
- Overige schulden +€ 249.773
stijging van € 249.773 (+16,7%), van € 1,5 mln naar € 1,7 mln
- Overgedragen winst (verlies) +€ 120.814
stijging van € 120.814 (+49,5%), van -€ 244.189 naar -€ 123.374
- Schulden op meer dan één jaar -€ 94.949
daling van € 94.949 (-23,6%), van € 402.570 naar € 307.621
waarvan Financiële schulden: -€ 94.949
- Handelsschulden -€ 49.117
daling van € 49.117 (-81,9%), van € 60.008 naar € 10.891
- Waardeverminderingen -€ 31.199
nieuw in 2025: -€ 31.199
- Andere bedrijfskosten +€ 26.170
stijging van € 26.170 (+79,2%), van € 33.061 naar € 59.232
- Bruto bedrijfsmarge +€ 18.727
stijging van € 18.727 (+3,6%), van € 515.681 naar € 534.408
- Financiële kosten -€ 8.045
daling van € 8.045 (-8,3%), van € 96.992 naar € 88.947
waarvan Niet-recurrente financiële kosten: -€ 17.986
- Afschrijvingen +€ 7.022
stijging van € 7.022 (+2,4%), van € 290.614 naar € 297.636
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 3.559.879 | € 3.038.670 | -€ 521.208 | -14,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.142.954 | € 2.895.948 | -€ 247.006 | -7,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.503.973 | € 2.256.967 | -€ 247.006 | -9,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.246.337 | € 1.136.939 | -€ 109.398 | -8,8% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 1.125.095 | € 999.206 | -€ 125.889 | -11,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 132.541 | € 120.822 | -€ 11.719 | -8,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 638.981 | € 638.981 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 416.924 | € 142.722 | -€ 274.202 | -65,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 93.079 | € 115.403 | +€ 22.324 | +24,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 46.635 | € 63.336 | +€ 16.701 | +35,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 46.444 | € 52.067 | +€ 5.623 | +12,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 258.203 | € 22.642 | -€ 235.561 | -91,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 65.643 | € 4.678 | -€ 60.965 | -92,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 3.559.879 | € 3.038.670 | -€ 521.208 | -14,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 755.811 | € 876.626 | +€ 120.814 | +16,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000.000 | € 1.000.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 244.189 | -€ 123.374 | +€ 120.814 | +49,5% |
| Schulden | 17/49 | € 2.804.067 | € 2.162.044 | -€ 642.023 | -22,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 402.570 | € 307.621 | -€ 94.949 | -23,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 352.041 | € 257.092 | -€ 94.949 | -27,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 50.529 | € 50.529 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.368.696 | € 1.824.248 | -€ 544.449 | -23,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 773.054 | € 39.176 | -€ 733.878 | -94,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 60.008 | € 10.891 | -€ 49.117 | -81,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 60.008 | € 10.891 | -€ 49.117 | -81,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 42.087 | € 30.860 | -€ 11.226 | -26,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 42.087 | € 30.860 | -€ 11.226 | -26,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.493.548 | € 1.743.320 | +€ 249.773 | +16,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 32.801 | € 30.176 | -€ 2.625 | -8,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 290.614 | € 297.636 | +€ 7.022 | +2,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | -€ 31.199 | -€ 31.199 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 33.061 | € 59.232 | +€ 26.170 | +79,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 515.681 | € 534.408 | +€ 18.727 | +3,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 192.005 | € 208.739 | +€ 16.734 | +8,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.676 | € 1.022 | -€ 654 | -39,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.676 | € 1.022 | -€ 654 | -39,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 96.992 | € 88.947 | -€ 8.045 | -8,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 79.006 | € 88.947 | +€ 9.941 | +12,6% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 17.986 | - | -€ 17.986 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 96.689 | € 120.814 | +€ 24.126 | +25,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 96.689 | € 120.814 | +€ 24.126 | +25,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 96.689 | € 120.814 | +€ 24.126 | +25,0% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 5 november 2026 via checked.be.