HELTITEC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
HELTITEC
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 154.020
stijging van € 154.020 (+91,8%), van € 167.854 naar € 321.875
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 249.005) en Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 140.934)
- Materiële vaste activa -€ 142.213
daling van € 142.213 (-98,9%), van € 143.850 naar € 1.636
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 140.889
- Geldbeleggingen +€ 61.845
stijging van € 61.845 (+22,9%), van € 270.487 naar € 332.332
- Overige schulden +€ 31.171
stijging van € 31.171 (+223%), van € 14.005 naar € 45.176
- Reserves +€ 22.579
stijging van € 22.579 (+5,9%), van € 384.624 naar € 407.203
waarvan Beschikbare reserves: +€ 22.579
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 19.037
stijging van € 19.037 (+133%), van € 14.308 naar € 33.345
- Bruto bedrijfsmarge +€ 206.164
stijging van € 206.164 (+130%), van € 158.991 naar € 365.155
- Belastingen +€ 70.006
stijging van € 70.006 (+145%), van € 48.276 naar € 118.282
- Afschrijvingen -€ 9.768
daling van € 9.768 (-88,1%), van € 11.092 naar € 1.324
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 606.892 | € 678.891 | +€ 71.999 | +11,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 143.895 | € 1.636 | -€ 142.258 | -98,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 143.850 | € 1.636 | -€ 142.213 | -98,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 140.889 | € 0 | -€ 140.889 | -100% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.960 | € 1.636 | -€ 1.324 | -44,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 45 | € 0 | -€ 45 | -100% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 462.997 | € 677.255 | +€ 214.257 | +46,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 21.156 | € 19.757 | -€ 1.399 | -6,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 11.639 | € 15.598 | +€ 3.959 | +34,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 9.517 | € 4.159 | -€ 5.358 | -56,3% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 270.487 | € 332.332 | +€ 61.845 | +22,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 167.854 | € 321.875 | +€ 154.020 | +91,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.500 | € 3.291 | -€ 209 | -6,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 606.892 | € 678.891 | +€ 71.999 | +11,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 576.121 | € 598.700 | +€ 22.579 | +3,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 190.528 | € 190.528 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 384.624 | € 407.203 | +€ 22.579 | +5,9% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 2.565 | € 2.565 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 382.059 | € 404.638 | +€ 22.579 | +5,9% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 969 | € 969 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 30.771 | € 80.190 | +€ 49.420 | +161% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 29.594 | € 79.111 | +€ 49.517 | +167% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.281 | € 590 | -€ 691 | -54,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.281 | € 590 | -€ 691 | -54,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 14.308 | € 33.345 | +€ 19.037 | +133% |
| Belastingen | 450/3 | € 14.308 | € 33.345 | +€ 19.037 | +133% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.005 | € 45.176 | +€ 31.171 | +223% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.177 | € 1.079 | -€ 97 | -8,3% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 209.111 | +€ 209.111 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.092 | € 1.324 | -€ 9.768 | -88,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.706 | € 1.600 | -€ 107 | -6,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 158.991 | € 365.155 | +€ 206.164 | +130% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 146.192 | € 362.231 | +€ 216.039 | +148% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.662 | € 5.568 | +€ 2.906 | +109% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.662 | € 5.568 | +€ 2.906 | +109% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 511 | € 512 | +€ 1 | +0,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 511 | € 512 | +€ 1 | +0,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 148.343 | € 367.286 | +€ 218.944 | +148% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 48.276 | € 118.282 | +€ 70.006 | +145% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 100.067 | € 249.005 | +€ 148.938 | +149% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 100.067 | € 249.005 | +€ 148.938 | +149% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.