HARMONIZE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
HARMONIZE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 103.804
stijging van € 103.804 (+309%), van € 33.565 naar € 137.369
vooral door Geldbeleggingen (+€ 59.742) en Resultaat van het boekjaar (+€ 44.643)
- Geldbeleggingen -€ 59.742
daling van € 59.742 (-22,1%), van € 270.000 naar € 210.258
- Voorraden en bestellingen -€ 23.886
daling van € 23.886 (-67,0%), van € 35.629 naar € 11.744
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 22.624
daling van € 22.624 (-90,5%), van € 24.987 naar € 2.363
- Materiële vaste activa -€ 19.027
daling van € 19.027 (-20,0%), van € 95.233 naar € 76.206
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 14.551
- Reserves -€ 36.759
daling van € 36.759 (-9,0%), van € 408.987 naar € 372.228
- Overige schulden +€ 32.255
stijging van € 32.255 (+216%), van € 14.928 naar € 47.183
- Handelsschulden -€ 12.474
daling van € 12.474 (-62,8%), van € 19.876 naar € 7.402
- Bruto bedrijfsmarge -€ 70.150
daling van € 70.150 (-33,2%), van € 211.023 naar € 140.874
- Belastingen -€ 23.806
daling van € 23.806 (-66,0%), van € 36.095 naar € 12.289
- Personeelskosten -€ 16.051
daling van € 16.051 (-28,7%), van € 55.851 naar € 39.800
- Andere bedrijfskosten +€ 12.285
stijging van € 12.285 (+760%), van € 1.616 naar € 13.901
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 464.368 | € 449.937 | -€ 14.430 | -3,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 95.233 | € 76.206 | -€ 19.027 | -20,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 95.233 | € 76.206 | -€ 19.027 | -20,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 15.311 | € 21.575 | +€ 6.264 | +40,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 30.615 | € 19.874 | -€ 10.741 | -35,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 49.307 | € 34.756 | -€ 14.551 | -29,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 369.134 | € 373.731 | +€ 4.597 | +1,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 35.629 | € 11.744 | -€ 23.886 | -67,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 35.629 | € 11.744 | -€ 23.886 | -67,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.953 | € 11.998 | +€ 7.045 | +142% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 915 | € 139 | -€ 776 | -84,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.038 | € 11.859 | +€ 7.821 | +194% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 270.000 | € 210.258 | -€ 59.742 | -22,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 33.565 | € 137.369 | +€ 103.804 | +309% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 24.987 | € 2.363 | -€ 22.624 | -90,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 464.368 | € 449.937 | -€ 14.430 | -3,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 427.587 | € 390.828 | -€ 36.759 | -8,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 408.987 | € 372.228 | -€ 36.759 | -9,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 408.987 | € 372.228 | -€ 36.759 | -9,0% |
| Schulden | 17/49 | € 36.781 | € 59.110 | +€ 22.329 | +60,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 36.781 | € 59.110 | +€ 22.329 | +60,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 19.876 | € 7.402 | -€ 12.474 | -62,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 19.876 | € 7.402 | -€ 12.474 | -62,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.978 | € 4.525 | +€ 2.547 | +129% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.978 | € 4.525 | +€ 2.547 | +129% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.928 | € 47.183 | +€ 32.255 | +216% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 1.537 | - | -€ 1.537 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 55.851 | € 39.800 | -€ 16.051 | -28,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 31.270 | € 30.931 | -€ 339 | -1,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.616 | € 13.901 | +€ 12.285 | +760% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 639 | - | -€ 639 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 211.023 | € 140.874 | -€ 70.150 | -33,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 121.647 | € 56.242 | -€ 65.406 | -53,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 993 | € 1.204 | +€ 211 | +21,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 993 | € 1.204 | +€ 211 | +21,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 764 | € 514 | -€ 249 | -32,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 764 | € 514 | -€ 249 | -32,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 121.877 | € 56.932 | -€ 64.945 | -53,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 36.095 | € 12.289 | -€ 23.806 | -66,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 85.782 | € 44.643 | -€ 41.139 | -48,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 85.782 | € 44.643 | -€ 41.139 | -48,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.