HARLEKIJN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
HARLEKIJN
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 26.989
stijging van € 26.989 (+9,6%), van € 282.368 naar € 309.356
- Materiële vaste activa -€ 7.000
daling van € 7.000 (-89,1%), van € 7.858 naar € 858
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 5.096
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.083
daling van € 4.083 (-89,1%), van € 4.582 naar € 499
waarvan Handelsvorderingen: -€ 4.582
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 20.000
stijging van € 20.000 (+40,0%), van € 50.000 naar € 70.000
- Overige schulden +€ 15.196
stijging van € 15.196 (+8,8%), van € 173.485 naar € 188.681
- Handelsschulden -€ 13.236
daling van € 13.236 (-45,6%), van € 29.024 naar € 15.788
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 6.879
daling van € 6.879 (-35,3%), van € 19.507 naar € 12.628
waarvan Belastingen: -€ 7.457
- Bruto bedrijfsmarge -€ 19.962
daling van € 19.962 (-20,2%), van € 98.697 naar € 78.735
- Personeelskosten -€ 11.740
daling van € 11.740 (-15,6%), van € 75.345 naar € 63.605
- Financiële kosten -€ 1.319
daling van € 1.319 (-15,8%), van € 8.364 naar € 7.045
- Financiële opbrengsten -€ 1.227
daling van € 1.227 (-17,5%), van € 6.994 naar € 5.767
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 311.608 | € 328.416 | +€ 16.808 | +5,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 10.201 | € 3.201 | -€ 7.000 | -68,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 7.858 | € 858 | -€ 7.000 | -89,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 5.096 | - | -€ 5.096 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.761 | € 858 | -€ 1.903 | -68,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.343 | € 2.343 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 301.407 | € 325.215 | +€ 23.808 | +7,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 282.368 | € 309.356 | +€ 26.989 | +9,6% |
| Voorraden | 30/36 | € 282.368 | € 309.356 | +€ 26.989 | +9,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.582 | € 499 | -€ 4.083 | -89,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 4.582 | - | -€ 4.582 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 499 | +€ 499 | +623.363% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 13.916 | € 15.325 | +€ 1.409 | +10,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 541 | € 35 | -€ 506 | -93,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 311.608 | € 328.416 | +€ 16.808 | +5,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 39.342 | € 41.320 | +€ 1.978 | +5,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Andere | 1109/19 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 20.750 | € 22.728 | +€ 1.978 | +9,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 18.891 | € 20.869 | +€ 1.978 | +10,5% |
| Schulden | 17/49 | € 272.266 | € 287.096 | +€ 14.830 | +5,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 272.016 | € 287.096 | +€ 15.080 | +5,5% |
| Financiële schulden | 43 | € 50.000 | € 70.000 | +€ 20.000 | +40,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 50.000 | € 70.000 | +€ 20.000 | +40,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 29.024 | € 15.788 | -€ 13.236 | -45,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 29.024 | € 15.788 | -€ 13.236 | -45,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.507 | € 12.628 | -€ 6.879 | -35,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.085 | € 3.628 | -€ 7.457 | -67,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 8.422 | € 9.000 | +€ 578 | +6,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 173.485 | € 188.681 | +€ 15.196 | +8,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 250 | - | -€ 250 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 75.345 | € 63.605 | -€ 11.740 | -15,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.000 | € 7.000 | +€ 0 | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.290 | € 4.532 | +€ 242 | +5,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 98.697 | € 78.735 | -€ 19.962 | -20,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 12.062 | € 3.597 | -€ 8.465 | -70,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 6.994 | € 5.767 | -€ 1.227 | -17,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 6.994 | € 5.767 | -€ 1.227 | -17,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 8.364 | € 7.045 | -€ 1.319 | -15,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 8.364 | € 7.045 | -€ 1.319 | -15,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 10.692 | € 2.320 | -€ 8.372 | -78,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 144 | +€ 144 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 10.692 | € 2.176 | -€ 8.516 | -79,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 10.692 | € 2.176 | -€ 8.516 | -79,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.