HAMAL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
HAMAL
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 138.548
daling van € 138.548 (-14,4%), van € 960.071 naar € 821.522
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 138.548
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 22.605
daling van € 22.605 (-7,5%), van € 299.869 naar € 277.264
waarvan Handelsvorderingen: -€ 22.605
- Schulden op meer dan één jaar -€ 148.466
daling van € 148.466 (-23,8%), van € 622.655 naar € 474.188
- Overgedragen winst (verlies) +€ 51.020
stijging van € 51.020 (+180%), van € 28.399 naar € 79.419
- Overige schulden -€ 42.416
daling van € 42.416 (-29,1%), van € 145.889 naar € 103.473
- Handelsschulden -€ 14.980
daling van € 14.980 (-8,3%), van € 180.507 naar € 165.526
- Bruto bedrijfsmarge +€ 69.173
stijging van € 69.173 (+41,3%), van € 167.566 naar € 236.739
- Financiële kosten +€ 19.376
stijging van € 19.376 (+80,6%), van € 24.049 naar € 43.425
- Afschrijvingen -€ 2.667
daling van € 2.667 (-1,9%), van € 141.215 naar € 138.548
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.261.690 | € 1.108.905 | -€ 152.785 | -12,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 960.071 | € 821.522 | -€ 138.548 | -14,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 960.071 | € 821.522 | -€ 138.548 | -14,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 124.579 | € 124.579 | = | 0,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 835.395 | € 696.847 | -€ 138.548 | -16,6% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 97 | € 97 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 301.619 | € 287.382 | -€ 14.237 | -4,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.180 | - | -€ 1.180 | |
| Voorraden | 30/36 | € 1.180 | - | -€ 1.180 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 299.869 | € 277.264 | -€ 22.605 | -7,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 294.869 | € 272.264 | -€ 22.605 | -7,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 61 | € 9.540 | +€ 9.478 | +15.437% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 509 | € 578 | +€ 69 | +13,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.261.690 | € 1.108.905 | -€ 152.785 | -12,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 96.599 | € 147.619 | +€ 51.020 | +52,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | - | € 62.000 | +€ 62.000 | |
| Geplaatst kapitaal | 100 | - | € 62.000 | +€ 62.000 | |
| Reserves | 13 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | - | € 6.200 | +€ 6.200 | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 6.200 | - | -€ 6.200 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 28.399 | € 79.419 | +€ 51.020 | +180% |
| Schulden | 17/49 | € 1.165.091 | € 961.286 | -€ 203.805 | -17,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 622.655 | € 474.188 | -€ 148.466 | -23,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 622.655 | € 474.188 | -€ 148.466 | -23,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 542.436 | € 487.097 | -€ 55.339 | -10,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 209.651 | € 203.442 | -€ 6.209 | -3,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 180.507 | € 165.526 | -€ 14.980 | -8,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 180.507 | € 165.526 | -€ 14.980 | -8,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.390 | € 14.657 | +€ 8.267 | +129% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.390 | € 14.657 | +€ 8.267 | +129% |
| Overige schulden | 47/48 | € 145.889 | € 103.473 | -€ 42.416 | -29,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 141.215 | € 138.548 | -€ 2.667 | -1,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.711 | € 1.770 | +€ 59 | +3,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 167.566 | € 236.739 | +€ 69.173 | +41,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 24.641 | € 96.421 | +€ 71.781 | +291% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 10 | - | -€ 10 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 10 | - | -€ 10 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 24.049 | € 43.425 | +€ 19.376 | +80,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 24.049 | € 43.425 | +€ 19.376 | +80,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 602 | € 52.997 | +€ 52.395 | +8.709% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 1.977 | +€ 1.977 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 602 | € 51.020 | +€ 50.418 | +8.380% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 602 | € 51.020 | +€ 50.418 | +8.380% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.