GOODSPEED: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GOODSPEED
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 52.769
daling van € 52.769 (-3,8%), van € 1,4 mln naar € 1,3 mln
waarvan Overige vorderingen: -€ 42.419
- Materiële vaste activa -€ 50.204
daling van € 50.204 (-19,2%), van € 261.478 naar € 211.274
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 50.000
- Liquide middelen -€ 29.697
daling van € 29.697 (-55,8%), van € 53.211 naar € 23.514
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 150.149) en Resultaat van het boekjaar (-€ 47.284)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 150.149
daling van € 150.149 (-56,0%), van € 267.941 naar € 117.793
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 105.986
- Handelsschulden +€ 93.069
stijging van € 93.069 (+68,6%), van € 135.647 naar € 228.716
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 39.640
stijging van € 39.640 (+105%), van € 37.609 naar € 77.250
- Schulden op meer dan één jaar -€ 39.331
daling van € 39.331 (-19,4%), van € 202.810 naar € 163.479
- Overgedragen winst (verlies) -€ 38.816
daling van € 38.816 (-7,5%), van € 515.973 naar € 477.157
- Bruto bedrijfsmarge -€ 335.051
daling van € 335.051 (-40,8%), van € 821.068 naar € 486.017
- Belastingen -€ 40.984
daling van € 40.984 (-99,4%), van € 41.226 naar € 242
- Personeelskosten +€ 39.690
stijging van € 39.690 (+8,7%), van € 458.174 naar € 497.864
- Afschrijvingen +€ 32.748
stijging van € 32.748 (+153%), van € 21.456 naar € 54.204
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.690.304 | € 1.557.755 | -€ 132.549 | -7,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 261.798 | € 211.594 | -€ 50.204 | -19,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 261.478 | € 211.274 | -€ 50.204 | -19,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 3.307 | +€ 3.307 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 22.768 | € 19.258 | -€ 3.511 | -15,4% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 238.710 | € 188.710 | -€ 50.000 | -20,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 320 | € 320 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.428.506 | € 1.346.161 | -€ 82.345 | -5,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 0 | - | = | |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 0 | - | = | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.375.295 | € 1.322.526 | -€ 52.769 | -3,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 142.626 | € 132.276 | -€ 10.350 | -7,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.232.669 | € 1.190.250 | -€ 42.419 | -3,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 53.211 | € 23.514 | -€ 29.697 | -55,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 0 | € 121 | +€ 121 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.690.304 | € 1.557.755 | -€ 132.549 | -7,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 811.679 | € 764.395 | -€ 47.284 | -5,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 7.000 | € 7.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 288.706 | € 280.238 | -€ 8.468 | -2,9% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 167.706 | € 159.238 | -€ 8.468 | -5,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 119.000 | € 119.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 515.973 | € 477.157 | -€ 38.816 | -7,5% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 55.825 | € 53.003 | -€ 2.823 | -5,1% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 55.825 | € 53.003 | -€ 2.823 | -5,1% |
| Schulden | 17/49 | € 822.800 | € 740.358 | -€ 82.442 | -10,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 202.810 | € 163.479 | -€ 39.331 | -19,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 202.810 | € 163.479 | -€ 39.331 | -19,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 619.990 | € 576.879 | -€ 43.112 | -7,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 37.609 | € 77.250 | +€ 39.640 | +105% |
| Financiële schulden | 43 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 135.647 | € 228.716 | +€ 93.069 | +68,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 135.647 | € 228.716 | +€ 93.069 | +68,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 267.941 | € 117.793 | -€ 150.149 | -56,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 92.765 | € 48.602 | -€ 44.163 | -47,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 175.176 | € 69.190 | -€ 105.986 | -60,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 78.792 | € 53.121 | -€ 25.672 | -32,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 211.821 | € 0 | -€ 211.821 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 458.174 | € 497.864 | +€ 39.690 | +8,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 21.456 | € 54.204 | +€ 32.748 | +153% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 6.167 | € 10.615 | +€ 4.448 | +72,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 821.068 | € 486.017 | -€ 335.051 | -40,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 335.272 | -€ 76.665 | -€ 411.937 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 25.895 | € 33.901 | +€ 8.006 | +30,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 25.895 | € 33.901 | +€ 8.006 | +30,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 10.312 | € 7.100 | -€ 3.212 | -31,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 10.312 | € 7.100 | -€ 3.212 | -31,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 350.855 | -€ 49.865 | -€ 400.719 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 2.823 | € 2.823 | = | 0,0% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | € 52.955 | € 0 | -€ 52.955 | -100% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 41.226 | € 242 | -€ 40.984 | -99,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 259.496 | -€ 47.284 | -€ 306.780 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 8.468 | € 8.468 | = | 0,0% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 158.866 | € 0 | -€ 158.866 | -100% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 109.098 | -€ 38.816 | -€ 147.914 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.