GLOBALYS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GLOBALYS
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 3.431
daling van € 3.431 (-90,6%), van € 3.786 naar € 355
- Voorraden en bestellingen +€ 1.000
stijging van € 1.000 (+8,3%), van € 12.000 naar € 13.000
- Liquide middelen -€ 502
daling van € 502 (-15,8%), van € 3.171 naar € 2.670
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 16.293) en Handelsschulden (-€ 2.721)
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 211
niet meer vermeld in 2025 (was € 211)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 16.293
daling van € 16.293 (-93,5%), van € 17.423 naar € 1.131
- Overige schulden +€ 14.712
nieuw in 2025: € 14.712
- Handelsschulden -€ 2.721
daling van € 2.721 (-72,3%), van € 3.764 naar € 1.043
- Overgedragen winst (verlies) +€ 1.158
stijging van € 1.158 (+57,3%), van -€ 2.020 naar -€ 862
- Bruto bedrijfsmarge +€ 966
stijging van € 966 (+96,2%), van € 1.005 naar € 1.971
- Andere bedrijfskosten +€ 586
stijging van € 586 (+675%), van € 87 naar € 673
- Financiële kosten -€ 26
daling van € 26 (-15,8%), van € 167 naar € 141
waarvan Financiële kosten: -€ 26
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 19.168 | € 16.024 | -€ 3.143 | -16,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 19.168 | € 16.024 | -€ 3.143 | -16,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 12.000 | € 13.000 | +€ 1.000 | +8,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 12.000 | € 13.000 | +€ 1.000 | +8,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 3.786 | € 355 | -€ 3.431 | -90,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.786 | € 355 | -€ 3.431 | -90,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.171 | € 2.670 | -€ 502 | -15,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 211 | - | -€ 211 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 19.168 | € 16.024 | -€ 3.143 | -16,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 2.020 | -€ 862 | +€ 1.158 | +57,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 2.020 | -€ 862 | +€ 1.158 | +57,3% |
| Schulden | 17/49 | € 21.187 | € 16.886 | -€ 4.301 | -20,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 21.187 | € 16.886 | -€ 4.301 | -20,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.764 | € 1.043 | -€ 2.721 | -72,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.764 | € 1.043 | -€ 2.721 | -72,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.423 | € 1.131 | -€ 16.293 | -93,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 17.423 | € 1.131 | -€ 16.293 | -93,5% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 14.712 | +€ 14.712 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 87 | € 673 | +€ 586 | +675% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.005 | € 1.971 | +€ 966 | +96,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 918 | € 1.299 | +€ 381 | +41,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 167 | € 141 | -€ 26 | -15,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 167 | € 141 | -€ 26 | -15,8% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 167 | € 141 | -€ 26 | -15,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 751 | € 1.158 | +€ 407 | +54,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 751 | € 1.158 | +€ 407 | +54,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 751 | € 1.158 | +€ 407 | +54,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.