GLADIUS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GLADIUS
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 131.925
stijging van € 131.925 (+81,0%), van € 162.936 naar € 294.861
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 142.213) en Afschrijvingen (+€ 21.941)
- Materiële vaste activa -€ 8.532
daling van € 8.532 (-10,7%), van € 79.725 naar € 71.193
waarvan Overige materiële vaste activa: -€ 6.050
- Reserves +€ 142.213
stijging van € 142.213 (+69,3%), van € 205.346 naar € 347.559
- Schulden op meer dan één jaar -€ 9.751
daling van € 9.751 (-100%), van € 9.751 naar € 0
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 4.252
daling van € 4.252 (-30,4%), van € 14.004 naar € 9.751
- Bruto bedrijfsmarge +€ 47.206
stijging van € 47.206 (+25,9%), van € 182.081 naar € 229.287
- Belastingen +€ 16.528
stijging van € 16.528 (+35,0%), van € 47.271 naar € 63.799
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 247.529 | € 374.567 | +€ 127.038 | +51,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 79.725 | € 71.193 | -€ 8.532 | -10,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 79.725 | € 71.193 | -€ 8.532 | -10,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.629 | € 7.901 | +€ 3.273 | +70,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 30.807 | € 25.052 | -€ 5.755 | -18,7% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 44.289 | € 38.240 | -€ 6.050 | -13,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 167.804 | € 303.374 | +€ 135.570 | +80,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.852 | € 8.278 | +€ 3.426 | +70,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.852 | € 8.278 | +€ 3.426 | +70,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 162.936 | € 294.861 | +€ 131.925 | +81,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 16 | € 235 | +€ 219 | +1.342% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 247.529 | € 374.567 | +€ 127.038 | +51,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 210.346 | € 352.559 | +€ 142.213 | +67,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 205.346 | € 347.559 | +€ 142.213 | +69,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 205.346 | € 347.559 | +€ 142.213 | +69,3% |
| Schulden | 17/49 | € 37.182 | € 22.007 | -€ 15.175 | -40,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 9.751 | € 0 | -€ 9.751 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 9.751 | € 0 | -€ 9.751 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 27.431 | € 22.007 | -€ 5.424 | -19,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 14.004 | € 9.751 | -€ 4.252 | -30,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.842 | € 3.457 | -€ 385 | -10,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.842 | € 3.457 | -€ 385 | -10,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 9.585 | € 8.799 | -€ 787 | -8,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.585 | € 8.799 | -€ 787 | -8,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 19.800 | € 21.941 | +€ 2.140 | +10,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 490 | € 473 | -€ 17 | -3,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 182.081 | € 229.287 | +€ 47.206 | +25,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 161.791 | € 206.874 | +€ 45.083 | +27,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 21 | € 235 | +€ 214 | +1.004% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 21 | € 235 | +€ 214 | +1.004% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.779 | € 1.097 | -€ 682 | -38,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.779 | € 1.097 | -€ 682 | -38,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 160.033 | € 206.012 | +€ 45.979 | +28,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 47.271 | € 63.799 | +€ 16.528 | +35,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 112.763 | € 142.213 | +€ 29.451 | +26,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 112.763 | € 142.213 | +€ 29.451 | +26,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.