GIROTTO: wat veranderde er
Positie tussen de sectorgenoten
Sectorbenchmark: maak een gratis account of meld u aan om deze tool te gebruiken.
U ziet elke sectorgenoot als stip per ratio, met de onderneming in twee boekjaren en elke ratio over vijf jaar tegenover de sector.
Wat bewoog tussen 2023 en 2024
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 22.099
stijging van € 22.099 (+25,2%), van € 87.838 naar € 109.937
waarvan Handelsvorderingen: +€ 19.114
- Voorraden en bestellingen +€ 8.013
stijging van € 8.013 (+129%), van € 6.212 naar € 14.225
- Materiële vaste activa +€ 7.383
stijging van € 7.383 (+8,6%), van € 85.836 naar € 93.219
waarvan Installaties, machines en uitrusting: +€ 18.574
- Liquide middelen +€ 6.623
stijging van € 6.623 (+263%), van € 2.521 naar € 9.144
vooral door Overige schulden (+€ 62.672) en Afschrijvingen (+€ 42.300)
- Overige schulden +€ 62.672
stijging van € 62.672 (+37,1%), van € 168.900 naar € 231.572
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 51.291
daling van € 51.291 (-33,8%), van € 151.804 naar € 100.513
waarvan Belastingen: -€ 54.678
- Overgedragen winst (verlies) +€ 23.588
stijging van € 23.588 (+8,2%), van -€ 287.878 naar -€ 264.290
- Handelsschulden +€ 9.148
stijging van € 9.148 (+9,2%), van € 98.994 naar € 108.142
- Bruto bedrijfsmarge +€ 120.058
stijging van € 120.058, van -€ 54.178 naar € 65.880
- Belastingen -€ 61.321
daling van € 61.321, van € 37.469 naar -€ 23.852
- Personeelskosten +€ 17.697
stijging van € 17.697 (+686%), van € 2.578 naar € 20.275
- Afschrijvingen +€ 14.732
stijging van € 14.732 (+53,4%), van € 27.568 naar € 42.300
- Financiële opbrengsten +€ 3.482
stijging van € 3.482 (+18.327%), van € 19 naar € 3.501
Evolutie van het resultaat, 2023 tot 2024
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 182.407 | € 226.730 | +€ 44.323 | +24,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 85.836 | € 93.424 | +€ 7.588 | +8,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 85.836 | € 93.219 | +€ 7.383 | +8,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 17.168 | € 35.742 | +€ 18.574 | +108% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 68.668 | € 57.477 | -€ 11.191 | -16,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 205 | +€ 205 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 96.571 | € 133.306 | +€ 36.735 | +38,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 6.212 | € 14.225 | +€ 8.013 | +129% |
| Voorraden | 30/36 | € 6.212 | € 14.225 | +€ 8.013 | +129% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 87.838 | € 109.937 | +€ 22.099 | +25,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 72.807 | € 91.921 | +€ 19.114 | +26,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 15.031 | € 18.015 | +€ 2.984 | +19,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 2.521 | € 9.144 | +€ 6.623 | +263% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 182.407 | € 226.730 | +€ 44.323 | +24,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 266.130 | -€ 242.542 | +€ 23.588 | +8,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.592 | € 18.592 | +€ 0 | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 18.592 | € 18.592 | +€ 0 | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 18.592 | € 18.592 | +€ 0 | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 3.156 | € 3.156 | -€ 0 | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 3.156 | € 3.156 | -€ 0 | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 3.156 | € 3.156 | -€ 0 | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 287.878 | -€ 264.290 | +€ 23.588 | +8,2% |
| Schulden | 17/49 | € 448.537 | € 469.272 | +€ 20.735 | +4,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 28.839 | € 28.839 | -€ 0 | 0,0% |
| Handelsschulden | 175 | € 28.839 | € 28.839 | -€ 0 | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 419.698 | € 440.227 | +€ 20.529 | +4,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 98.994 | € 108.142 | +€ 9.148 | +9,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 98.994 | € 108.142 | +€ 9.148 | +9,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 151.804 | € 100.513 | -€ 51.291 | -33,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 151.804 | € 97.126 | -€ 54.678 | -36,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 3.387 | +€ 3.387 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 168.900 | € 231.572 | +€ 62.672 | +37,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 207 | +€ 207 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 2.578 | € 20.275 | +€ 17.697 | +686% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 27.568 | € 42.300 | +€ 14.732 | +53,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.286 | € 6.879 | -€ 407 | -5,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 54.178 | € 65.880 | +€ 120.058 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 91.610 | -€ 3.575 | +€ 88.035 | +96,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 19 | € 3.501 | +€ 3.482 | +18.327% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 19 | € 3.501 | +€ 3.482 | +18.327% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 572 | € 190 | -€ 382 | -66,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 572 | € 190 | -€ 382 | -66,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 92.163 | -€ 263 | +€ 91.900 | +99,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 37.469 | -€ 23.852 | -€ 61.321 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 129.632 | € 23.589 | +€ 153.221 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 129.632 | € 23.589 | +€ 153.221 |
Waarde
laatste balans 31-12-2024 · indicatie, geen waardering of adviesIndicatieve waarde van het eigen vermogen
Indicatie, geen waardering of adviesMiddenwaarde € 0 · alleen het gecorrigeerde eigen vermogen
Kapitalisatievoet 12% resultaat over 3 jaar, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten gewicht rendementswaarde 50% meerwaarde € 0 andere correctie € 0 EBITDA-multiple
Uit de neergelegde cijfers en deze veronderstellingen volgt geen positieve waarde. Het gecorrigeerde eigen vermogen en het gemiddelde resultaat zijn allebei nul of negatief.
Een deel van de berekening komt onder nul uit. Een aandeel is nooit minder dan nul waard, dus de ondergrens is nul.
Gecorrigeerd eigen vermogen
- Eigen vermogen (10/15)
- -€ 242.542
- Oprichtingskosten (20)
- € 0
- Immateriële vaste activa (21)
- € 0
- Meerwaarde op activa
- € 0
- Latente belasting op de meerwaarde
- € 0
- Andere correctie
- € 0
- Gecorrigeerd eigen vermogen
- -€ 242.542
Rendementswaarde
- 2024
- € 23.589
- 2023
- -€ 129.632
- 2022
- -€ 38.470
- zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- -€ 38.277
- 2021
- -€ 165.703
- 2020
- -€ 5.239
- Gemiddeld resultaat, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- -€ 48.107
- Gedeeld door de kapitalisatievoet
- 14% / 12% / 10%
- Rendementswaarde
- niet zinvol, want het gemiddelde resultaat is nul of negatief
Uw EBITDA-multiple
- EBITDA 2024
- € 38.725
- Netto financiële schuld
- € 19.694
- Uw multiple
- -
- Waarde met uw multiple
- -
In deze jaarrekening zijn de schulden op meer dan één jaar niet uitgesplitst. Ze tellen volledig mee als financiële schuld.
Grenzen van de indicatie
- Checked kent geen marktprijzen of vergelijkbare transacties.
- Wat na de laatste jaarrekening gebeurde en posten buiten de balans (waarborgen, leasing, geschillen) tellen niet mee.
- Checked kent de werkelijke waarde van gebouwen, voorraden en vorderingen niet. Vul daarvoor uw eigen meerwaarde of correctie in.
- De rol van de eigenaar in de zaak, synergieën voor een koper en de fiscale gevolgen van een verkoop tellen niet mee.
Voor een waardering waarop u een beslissing baseert, gaat u naar een bedrijfsrevisor of een erkend boekhouder.
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB) en hoofdactiviteit (KBO). De bewegingen vergelijken de boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. De waarde is een indicatie, geen waardering of advies. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.