Gilti: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Gilti
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 42.446
stijging van € 42.446 (+35,4%), van € 119.980 naar € 162.427
- Geldbeleggingen +€ 3.000
stijging van € 3.000 (+25,0%), van € 12.000 naar € 15.000
- Reserves +€ 41.498
stijging van € 41.498 (+25,3%), van € 164.200 naar € 205.698
waarvan Beschikbare reserves: +€ 41.498
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.150
nieuw in 2025: € 4.150
- Bruto bedrijfsmarge +€ 61.565
stijging van € 61.565 (+957%), van € 6.435 naar € 68.000
- Belastingen +€ 16.986
nieuw in 2025: € 16.986
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 243.576 | € 287.648 | +€ 44.071 | +18,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 89.380 | € 89.380 | = | 0,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 58.405 | € 58.405 | = | 0,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 58.405 | € 58.405 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 30.975 | € 30.975 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 154.196 | € 198.268 | +€ 44.071 | +28,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 119.980 | € 162.427 | +€ 42.446 | +35,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 119.980 | € 162.427 | +€ 42.446 | +35,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 12.000 | € 15.000 | +€ 3.000 | +25,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 22.216 | € 20.841 | -€ 1.375 | -6,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 243.576 | € 287.648 | +€ 44.071 | +18,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 226.213 | € 267.711 | +€ 41.498 | +18,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 164.200 | € 205.698 | +€ 41.498 | +25,3% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 158.000 | € 199.498 | +€ 41.498 | +26,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 13 | € 13 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 17.363 | € 19.937 | +€ 2.574 | +14,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 17.363 | € 19.937 | +€ 2.574 | +14,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 9.910 | € 10.220 | +€ 310 | +3,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 9.910 | € 10.220 | +€ 310 | +3,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 4.150 | +€ 4.150 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 4.150 | +€ 4.150 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 7.453 | € 5.567 | -€ 1.886 | -25,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 9.913 | € 10.215 | +€ 302 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 6.435 | € 68.000 | +€ 61.565 | +957% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 3.478 | € 57.786 | +€ 61.264 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 162 | € 727 | +€ 565 | +348% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 162 | € 727 | +€ 565 | +348% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 24 | € 29 | +€ 5 | +18,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 24 | € 29 | +€ 5 | +18,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 3.340 | € 58.484 | +€ 61.824 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 16.986 | +€ 16.986 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 3.340 | € 41.498 | +€ 44.837 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 3.340 | € 41.498 | +€ 44.837 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.