GILL AVIATION: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GILL AVIATION
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 237.162
stijging van € 237.162 (+69,6%), van € 340.530 naar € 577.692
waarvan Handelsvorderingen: +€ 282.565
- Voorraden en bestellingen +€ 98.798
stijging van € 98.798 (+17,9%), van € 553.384 naar € 652.182
waarvan Voorraden: +€ 90.613
- Liquide middelen -€ 62.967
daling van € 62.967 (-48,5%), van € 129.738 naar € 66.771
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 237.162) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 170.000)
- Materiële vaste activa -€ 16.366
daling van € 16.366 (-7,3%), van € 224.192 naar € 207.825
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 12.009
- Overige schulden +€ 130.001
stijging van € 130.001 (+291%), van € 44.628 naar € 174.628
- Reserves +€ 112.119
stijging van € 112.119 (+46,7%), van € 240.142 naar € 352.261
- Handelsschulden +€ 37.705
stijging van € 37.705 (+25,6%), van € 147.237 naar € 184.942
- Schulden op meer dan één jaar -€ 34.539
daling van € 34.539 (-10,7%), van € 322.847 naar € 288.308
waarvan Financiële schulden: -€ 28.617
- Bruto bedrijfsmarge +€ 239.366
stijging van € 239.366 (+38,6%), van € 619.467 naar € 858.833
- Belastingen +€ 30.222
stijging van € 30.222 (+235%), van € 12.871 naar € 43.094
- Voorzieningen -€ 25.000
daling van € 25.000 (-100%), van € 25.000 naar € 0
- Personeelskosten +€ 18.837
stijging van € 18.837 (+4,0%), van € 468.850 naar € 487.687
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.280.521 | € 1.544.210 | +€ 263.689 | +20,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 225.497 | € 208.736 | -€ 16.761 | -7,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 566 | € 171 | -€ 395 | -69,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 224.192 | € 207.825 | -€ 16.366 | -7,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 176.268 | € 171.589 | -€ 4.679 | -2,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.965 | € 6.287 | +€ 322 | +5,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 41.959 | € 29.949 | -€ 12.009 | -28,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 740 | € 740 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.055.024 | € 1.335.474 | +€ 280.450 | +26,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 553.384 | € 652.182 | +€ 98.798 | +17,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 516.664 | € 607.277 | +€ 90.613 | +17,5% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 36.720 | € 44.905 | +€ 8.185 | +22,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 340.530 | € 577.692 | +€ 237.162 | +69,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 295.038 | € 577.603 | +€ 282.565 | +95,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 45.492 | € 90 | -€ 45.403 | -99,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 129.738 | € 66.771 | -€ 62.967 | -48,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 31.372 | € 38.828 | +€ 7.456 | +23,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.280.521 | € 1.544.210 | +€ 263.689 | +20,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 258.734 | € 370.853 | +€ 112.119 | +43,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 240.142 | € 352.261 | +€ 112.119 | +46,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 240.142 | € 352.261 | +€ 112.119 | +46,7% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 996.787 | € 1.148.357 | +€ 151.569 | +15,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 322.847 | € 288.308 | -€ 34.539 | -10,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 194.096 | € 165.479 | -€ 28.617 | -14,7% |
| Overige schulden | 178/9 | € 128.751 | € 122.829 | -€ 5.921 | -4,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 673.611 | € 860.048 | +€ 186.438 | +27,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 33.662 | € 28.617 | -€ 5.044 | -15,0% |
| Financiële schulden | 43 | € 173.001 | € 184.271 | +€ 11.270 | +6,5% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 173.001 | € 184.271 | +€ 11.270 | +6,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 147.237 | € 184.942 | +€ 37.705 | +25,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 147.237 | € 184.942 | +€ 37.705 | +25,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 163.305 | € 164.345 | +€ 1.040 | +0,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 111.778 | € 123.243 | +€ 11.465 | +10,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 46.868 | € 62.494 | +€ 15.626 | +33,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 64.910 | € 60.750 | -€ 4.161 | -6,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 44.628 | € 174.628 | +€ 130.001 | +291% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 330 | € 0 | -€ 330 | -100% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 2.900 | +€ 2.900 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 468.850 | € 487.687 | +€ 18.837 | +4,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 22.246 | € 21.596 | -€ 650 | -2,9% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 0 | - | = | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 25.000 | € 0 | -€ 25.000 | -100% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 12.281 | € 10.252 | -€ 2.029 | -16,5% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 360 | +€ 360 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 619.467 | € 858.833 | +€ 239.366 | +38,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 91.090 | € 338.937 | +€ 247.848 | +272% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.151 | € 531 | -€ 620 | -53,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.151 | € 531 | -€ 620 | -53,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 16.617 | € 14.255 | -€ 2.361 | -14,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 16.617 | € 14.255 | -€ 2.361 | -14,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 75.624 | € 325.213 | +€ 249.589 | +330% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 12.871 | € 43.094 | +€ 30.222 | +235% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 62.752 | € 282.119 | +€ 219.367 | +350% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 62.752 | € 282.119 | +€ 219.367 | +350% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.