GI-TEC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GI-TEC
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 46.903
daling van € 46.903 (-69,0%), van € 67.969 naar € 21.065
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 31.199) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 17.495)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 9.415
daling van € 9.415 (-19,8%), van € 47.501 naar € 38.087
waarvan Handelsvorderingen: -€ 30.921
- Reserves -€ 29.106
daling van € 29.106 (-29,3%), van € 99.251 naar € 70.146
waarvan Beschikbare reserves: -€ 29.106
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 17.495
niet meer vermeld in 2025 (was € 17.495)
waarvan Belastingen: -€ 15.245
- Schulden op meer dan één jaar -€ 14.253
daling van € 14.253 (-29,4%), van € 48.451 naar € 34.198
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 8.041
daling van € 8.041 (-36,1%), van € 22.295 naar € 14.253
- Handelsschulden +€ 7.034
stijging van € 7.034 (+170,3%), van € 4.129 naar € 11.163
- Bruto bedrijfsmarge -€ 91.419
daling van € 91.419 (-85,4%), van € 107.011 naar € 15.592
- Belastingen -€ 16.516
daling van € 16.516 (-97,2%), van € 16.990 naar € 474
- Afschrijvingen -€ 9.603
daling van € 9.603 (-55,6%), van € 17.257 naar € 7.654
- Financiële kosten -€ 1.537
daling van € 1.537 (-29,2%), van € 5.269 naar € 3.732
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 246.759 | € 187.984 | -€ 58.774 | -23,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 128.980 | € 127.115 | -€ 1.865 | -1,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 128.980 | € 127.115 | -€ 1.865 | -1,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 117.965 | € 116.166 | -€ 1.799 | -1,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | € 1.877 | +€ 1.877 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 11.015 | € 9.072 | -€ 1.942 | -17,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 117.779 | € 60.869 | -€ 56.910 | -48,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 47.501 | € 38.087 | -€ 9.415 | -19,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 47.501 | € 16.580 | -€ 30.921 | -65,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 21.507 | +€ 21.507 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 67.969 | € 21.065 | -€ 46.903 | -69,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.309 | € 1.717 | -€ 592 | -25,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 246.759 | € 187.984 | -€ 58.774 | -23,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 117.851 | € 88.746 | -€ 29.106 | -24,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 99.251 | € 70.146 | -€ 29.106 | -29,3% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 99.251 | € 70.146 | -€ 29.106 | -29,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 128.907 | € 99.238 | -€ 29.669 | -23,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 48.451 | € 34.198 | -€ 14.253 | -29,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 48.451 | € 34.198 | -€ 14.253 | -29,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 76.904 | € 62.558 | -€ 14.346 | -18,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 22.295 | € 14.253 | -€ 8.041 | -36,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.129 | € 11.163 | +€ 7.034 | +170,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.129 | € 11.163 | +€ 7.034 | +170,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.495 | - | -€ 17.495 | |
| Belastingen | 450/3 | € 15.245 | - | -€ 15.245 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.250 | - | -€ 2.250 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 32.985 | € 37.142 | +€ 4.157 | +12,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.552 | € 2.482 | -€ 1.070 | -30,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 17.257 | € 7.654 | -€ 9.603 | -55,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.302 | € 1.640 | +€ 338 | +25,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 107.011 | € 15.592 | -€ 91.419 | -85,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 88.452 | € 6.299 | -€ 82.153 | -92,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | - | = | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | - | = | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.269 | € 3.732 | -€ 1.537 | -29,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.269 | € 3.732 | -€ 1.537 | -29,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 83.182 | € 2.567 | -€ 80.616 | -96,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 16.990 | € 474 | -€ 16.516 | -97,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 66.193 | € 2.093 | -€ 64.100 | -96,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 66.193 | € 2.093 | -€ 64.100 | -96,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.