GCT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GCT
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 115.729
stijging van € 115.729 (+56,5%), van € 204.852 naar € 320.581
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 112.397
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 22.858
daling van € 22.858 (-27,0%), van € 84.620 naar € 61.762
waarvan Overige vorderingen: -€ 13.520
- Liquide middelen -€ 16.996
daling van € 16.996 (-84,6%), van € 20.078 naar € 3.082
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 145.374) en Handelsschulden (-€ 136.371)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 10.445
stijging van € 10.445 (+1.077%), van € 970 naar € 11.415
- Schulden op meer dan één jaar +€ 217.335
stijging van € 217.335 (+1.002%), van € 21.691 naar € 239.025
- Handelsschulden -€ 136.371
daling van € 136.371 (-83,9%), van € 162.479 naar € 26.108
- Overige schulden -€ 16.440
daling van € 16.440 (-100%), van € 16.440 naar € 0
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 13.729
stijging van € 13.729 (+248%), van € 5.544 naar € 19.273
- Reserves +€ 8.958
stijging van € 8.958 (+12,3%), van € 73.055 naar € 82.013
- Bruto bedrijfsmarge -€ 66.776
daling van € 66.776 (-57,7%), van € 115.650 naar € 48.875
- Belastingen -€ 24.263
daling van € 24.263 (-96,0%), van € 25.265 naar € 1.002
- Afschrijvingen +€ 14.877
stijging van € 14.877 (+101%), van € 14.768 naar € 29.645
- Financiële kosten +€ 9.037
stijging van € 9.037 (+425%), van € 2.125 naar € 11.162
- Financiële opbrengsten +€ 2.180
stijging van € 2.180 (+1.900%), van € 115 naar € 2.295
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 310.520 | € 396.840 | +€ 86.320 | +27,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 204.852 | € 320.581 | +€ 115.729 | +56,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 204.852 | € 320.581 | +€ 115.729 | +56,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 132.094 | € 244.491 | +€ 112.397 | +85,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 14.162 | € 29.417 | +€ 15.255 | +108% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 26.186 | € 21.521 | -€ 4.665 | -17,8% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 32.410 | € 25.153 | -€ 7.258 | -22,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 105.668 | € 76.259 | -€ 29.409 | -27,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 84.620 | € 61.762 | -€ 22.858 | -27,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 54.093 | € 44.754 | -€ 9.338 | -17,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 30.527 | € 17.008 | -€ 13.520 | -44,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 20.078 | € 3.082 | -€ 16.996 | -84,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 970 | € 11.415 | +€ 10.445 | +1.077% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 310.520 | € 396.840 | +€ 86.320 | +27,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 76.055 | € 85.013 | +€ 8.958 | +11,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 73.055 | € 82.013 | +€ 8.958 | +12,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 73.055 | € 82.013 | +€ 8.958 | +12,3% |
| Schulden | 17/49 | € 234.465 | € 311.827 | +€ 77.362 | +33,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 21.691 | € 239.025 | +€ 217.335 | +1.002% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 21.691 | € 239.025 | +€ 217.335 | +1.002% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 212.774 | € 72.802 | -€ 139.972 | -65,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 5.544 | € 19.273 | +€ 13.729 | +248% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 7.483 | +€ 7.483 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 7.483 | +€ 7.483 | |
| Handelsschulden | 44 | € 162.479 | € 26.108 | -€ 136.371 | -83,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 162.479 | € 26.108 | -€ 136.371 | -83,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 28.311 | € 19.937 | -€ 8.374 | -29,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 25.943 | € 19.937 | -€ 6.006 | -23,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.368 | € 0 | -€ 2.368 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 16.440 | € 0 | -€ 16.440 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.768 | € 29.645 | +€ 14.877 | +101% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 552 | € 403 | -€ 149 | -27,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 115.650 | € 48.875 | -€ 66.776 | -57,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 100.330 | € 18.827 | -€ 81.504 | -81,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 115 | € 2.295 | +€ 2.180 | +1.900% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 115 | € 2.295 | +€ 2.180 | +1.900% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.125 | € 11.162 | +€ 9.037 | +425% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.125 | € 11.162 | +€ 9.037 | +425% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 98.320 | € 9.960 | -€ 88.360 | -89,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 25.265 | € 1.002 | -€ 24.263 | -96,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 73.055 | € 8.958 | -€ 64.097 | -87,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 73.055 | € 8.958 | -€ 64.097 | -87,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.