GATE BELGIUM: wat veranderde er
GATE BELGIUM
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 86.232
stijging van € 86.232 (+286%), van € 30.131 naar € 116.363
waarvan Handelsvorderingen: +€ 86.232
- Materiële vaste activa -€ 72.966
daling van € 72.966 (-17,6%), van € 414.797 naar € 341.831
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 65.901
- Liquide middelen +€ 11.340
stijging van € 11.340 (+266%), van € 4.266 naar € 15.606
vooral door Overlopende rekeningen (passiva) (+€ 136.454) en Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen (+€ 80.668)
- Voorraden en bestellingen -€ 6.278
daling van € 6.278 (-6,0%), van € 105.382 naar € 99.104
- Schulden op meer dan één jaar -€ 200.386
daling van € 200.386 (-100%), van € 200.386 naar € 0
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 136.454
nieuw in 2025: € 136.454
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 80.668
stijging van € 80.668 (+417%), van € 19.332 naar € 100.000
- Overgedragen winst (verlies) -€ 63.710
daling van € 63.710 (-77,4%), van € 82.358 naar € 18.648
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 26.348
stijging van € 26.348 (+207%), van € 12.748 naar € 39.096
waarvan Belastingen: +€ 29.592
- Bruto bedrijfsmarge -€ 141.441
daling van € 141.441, van € 128.860 naar -€ 12.580
- Personeelskosten -€ 13.649
daling van € 13.649 (-46,6%), van € 29.306 naar € 15.657
- Belastingen +€ 3.862
stijging van € 3.862, van € 0 naar € 3.862
- Financiële kosten -€ 2.766
daling van € 2.766 (-49,3%), van € 5.611 naar € 2.845
- Afschrijvingen -€ 1.323
daling van € 1.323 (-8,3%), van € 16.011 naar € 14.688
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 560.277 | € 578.604 | +€ 18.327 | +3,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 420.497 | € 347.531 | -€ 72.966 | -17,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 414.797 | € 341.831 | -€ 72.966 | -17,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 407.732 | € 341.831 | -€ 65.901 | -16,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.065 | € 0 | -€ 7.065 | -100% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 5.700 | € 5.700 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 139.780 | € 231.073 | +€ 91.293 | +65,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 105.382 | € 99.104 | -€ 6.278 | -6,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 105.382 | € 99.104 | -€ 6.278 | -6,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 30.131 | € 116.363 | +€ 86.232 | +286% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 30.131 | € 116.363 | +€ 86.232 | +286% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.266 | € 15.606 | +€ 11.340 | +266% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 560.277 | € 578.604 | +€ 18.327 | +3,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 221.407 | € 157.698 | -€ 63.710 | -28,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 22.000 | € 22.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 117.050 | € 117.050 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 117.050 | € 117.050 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 117.050 | € 117.050 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 82.358 | € 18.648 | -€ 63.710 | -77,4% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 39.017 | € 39.017 | = | 0,0% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 39.017 | € 39.017 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 299.853 | € 381.890 | +€ 82.037 | +27,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 200.386 | € 0 | -€ 200.386 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 200.386 | € 0 | -€ 200.386 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 99.467 | € 245.436 | +€ 145.969 | +147% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 19.332 | € 100.000 | +€ 80.668 | +417% |
| Handelsschulden | 44 | € 12.397 | € 28.609 | +€ 16.212 | +131% |
| Leveranciers | 440/4 | € 12.397 | € 28.609 | +€ 16.212 | +131% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 12.748 | € 39.096 | +€ 26.348 | +207% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.478 | € 38.070 | +€ 29.592 | +349% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.270 | € 1.026 | -€ 3.244 | -76,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 54.990 | € 77.730 | +€ 22.740 | +41,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 136.454 | +€ 136.454 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 122.268 | +€ 122.268 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 29.306 | € 15.657 | -€ 13.649 | -46,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 16.011 | € 14.688 | -€ 1.323 | -8,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.954 | € 5.880 | +€ 926 | +18,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | € 8.198 | +€ 8.198 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 128.860 | -€ 12.580 | -€ 141.441 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 78.589 | -€ 57.004 | -€ 135.593 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 597 | € 2 | -€ 595 | -99,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 597 | € 2 | -€ 595 | -99,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.611 | € 2.845 | -€ 2.766 | -49,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.611 | € 2.845 | -€ 2.766 | -49,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 73.575 | -€ 59.847 | -€ 133.422 | |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | € 0 | - | = | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | € 3.862 | +€ 3.862 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 73.575 | -€ 63.710 | -€ 137.285 | |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 0 | - | = | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 73.575 | -€ 63.710 | -€ 137.285 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.