FUNRA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
FUNRA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 11.930
daling van € 11.930 (-19,5%), van € 61.307 naar € 49.377
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 20.253) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 6.651)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 6.314
daling van € 6.314 (-53,8%), van € 11.743 naar € 5.429
waarvan Handelsvorderingen: -€ 3.720
- Materiële vaste activa -€ 1.008
daling van € 1.008 (-5,5%), van € 18.468 naar € 17.460
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 3.448
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 20.253
niet meer vermeld in 2025 (was € 20.253)
- Bruto bedrijfsmarge -€ 10.192
daling van € 10.192 (-54,5%), van € 18.703 naar € 8.511
- Belastingen -€ 7.500
niet meer vermeld in 2025 (was € 7.500)
- Andere bedrijfskosten +€ 253
stijging van € 253 (+173%), van € 146 naar € 400
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 93.970 | € 74.097 | -€ 19.873 | -21,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 20.300 | € 19.291 | -€ 1.008 | -5,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 18.468 | € 17.460 | -€ 1.008 | -5,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 12.586 | € 12.025 | -€ 560 | -4,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 3.000 | +€ 3.000 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.883 | € 2.434 | -€ 3.448 | -58,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.832 | € 1.832 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 73.671 | € 54.806 | -€ 18.865 | -25,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 11.743 | € 5.429 | -€ 6.314 | -53,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.720 | - | -€ 3.720 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.023 | € 5.429 | -€ 2.594 | -32,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 61.307 | € 49.377 | -€ 11.930 | -19,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 620 | - | -€ 620 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 93.970 | € 74.097 | -€ 19.873 | -21,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 73.718 | € 74.097 | +€ 380 | +0,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 73.718 | € 74.097 | +€ 380 | +0,5% |
| Schulden | 17/49 | € 20.253 | - | -€ 20.253 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 20.253 | - | -€ 20.253 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 20.253 | - | -€ 20.253 | |
| Belastingen | 450/3 | € 20.253 | - | -€ 20.253 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.741 | € 7.660 | -€ 82 | -1,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 146 | € 400 | +€ 253 | +173% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 18.703 | € 8.511 | -€ 10.192 | -54,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 10.815 | € 452 | -€ 10.363 | -95,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11 | - | -€ 11 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 11 | - | -€ 11 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 94 | € 72 | -€ 22 | -23,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 94 | € 72 | -€ 22 | -23,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 10.732 | € 380 | -€ 10.352 | -96,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 7.500 | - | -€ 7.500 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 3.232 | € 380 | -€ 2.852 | -88,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 3.232 | € 380 | -€ 2.852 | -88,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.