funéKERF: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
funéKERF
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 129.387
daling van € 129.387 (-7,9%), van € 1,6 mln naar € 1,5 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 112.033
- Liquide middelen -€ 127.859
daling van € 127.859 (-60,0%), van € 213.168 naar € 85.309
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 293.384) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 162.238)
- Overige schulden +€ 309.989
stijging van € 309.989 (+119%), van € 260.854 naar € 570.843
- Reserves -€ 293.384
daling van € 293.384 (-51,3%), van € 571.569 naar € 278.184
waarvan Beschikbare reserves: -€ 293.384
- Schulden op meer dan één jaar -€ 162.238
daling van € 162.238 (-26,0%), van € 623.577 naar € 461.339
- Handelsschulden -€ 76.626
daling van € 76.626 (-72,1%), van € 106.204 naar € 29.578
- Overgedragen winst (verlies) -€ 22.919
nieuw in 2025: -€ 22.919
- Personeelskosten +€ 63.651
stijging van € 63.651 (+23,2%), van € 273.786 naar € 337.437
- Bruto bedrijfsmarge +€ 62.291
stijging van € 62.291 (+13,8%), van € 450.700 naar € 512.991
- Financiële kosten +€ 38.152
stijging van € 38.152 (+252%), van € 15.149 naar € 53.301
- Financiële opbrengsten +€ 7.970
stijging van € 7.970 (+14.324%), van € 56 naar € 8.025
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.979.673 | € 1.721.494 | -€ 258.179 | -13,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.641.854 | € 1.512.466 | -€ 129.387 | -7,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.637.604 | € 1.508.216 | -€ 129.387 | -7,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.600.892 | € 1.488.859 | -€ 112.033 | -7,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 36.712 | € 19.357 | -€ 17.355 | -47,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 4.250 | € 4.250 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 337.819 | € 209.027 | -€ 128.792 | -38,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 4.947 | € 4.804 | -€ 143 | -2,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 4.947 | € 4.804 | -€ 143 | -2,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 109.263 | € 113.496 | +€ 4.233 | +3,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 45.059 | € 90.251 | +€ 45.192 | +100% |
| Overige vorderingen | 41 | € 64.204 | € 23.244 | -€ 40.960 | -63,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 213.168 | € 85.309 | -€ 127.859 | -60,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 10.441 | € 5.419 | -€ 5.022 | -48,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.979.673 | € 1.721.494 | -€ 258.179 | -13,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 590.169 | € 273.865 | -€ 316.304 | -53,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 18.600 | - | -€ 18.600 | |
| Andere | 1109/19 | € 18.600 | - | -€ 18.600 | |
| Reserves | 13 | € 571.569 | € 278.184 | -€ 293.384 | -51,3% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 37.500 | € 37.500 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 534.069 | € 240.684 | -€ 293.384 | -54,9% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | -€ 22.919 | -€ 22.919 | |
| Schulden | 17/49 | € 1.389.504 | € 1.447.629 | +€ 58.125 | +4,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 623.577 | € 461.339 | -€ 162.238 | -26,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 623.577 | € 461.339 | -€ 162.238 | -26,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 733.158 | € 966.984 | +€ 233.826 | +31,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 166.615 | € 162.238 | -€ 4.377 | -2,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 106.204 | € 29.578 | -€ 76.626 | -72,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 106.204 | € 29.578 | -€ 76.626 | -72,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 149.070 | € 159.110 | +€ 10.040 | +6,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 50.416 | € 45.215 | -€ 5.200 | -10,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 13.639 | € 13.176 | -€ 463 | -3,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 36.777 | € 32.039 | -€ 4.738 | -12,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 260.854 | € 570.843 | +€ 309.989 | +119% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 32.770 | € 19.306 | -€ 13.464 | -41,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 273.786 | € 337.437 | +€ 63.651 | +23,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 130.162 | € 129.387 | -€ 774 | -0,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 22.160 | € 23.701 | +€ 1.542 | +7,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 450.700 | € 512.991 | +€ 62.291 | +13,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 24.593 | € 22.466 | -€ 2.128 | -8,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 56 | € 8.025 | +€ 7.970 | +14.324% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 56 | € 8.025 | +€ 7.970 | +14.324% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 15.149 | € 53.301 | +€ 38.152 | +252% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 15.149 | € 53.301 | +€ 38.152 | +252% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 9.500 | -€ 22.810 | -€ 32.310 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.897 | € 109 | -€ 3.788 | -97,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 5.603 | -€ 22.919 | -€ 28.522 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 5.603 | -€ 22.919 | -€ 28.522 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.