Friethuis De Pitstop: wat veranderde er
Friethuis De Pitstop
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 20.472
daling van € 20.472 (-13,9%), van € 147.726 naar € 127.254
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 11.124
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 17.245
stijging van € 17.245 (+41,2%), van € 41.904 naar € 59.149
- Liquide middelen +€ 13.475
stijging van € 13.475 (+173%), van € 7.774 naar € 21.249
vooral door Afschrijvingen (+€ 24.634) en Resultaat van het boekjaar (+€ 17.996)
- Reserves +€ 95.512
stijging van € 95.512 (+191.023%), van € 50 naar € 95.562
waarvan Beschikbare reserves: +€ 95.512
- Overgedragen winst (verlies) -€ 77.515
daling van € 77.515 (-100%), van € 77.515 naar € 0
- Schulden op meer dan één jaar -€ 13.486
daling van € 13.486 (-15,8%), van € 85.338 naar € 71.853
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 13.328
stijging van € 13.328 (+161%), van € 8.261 naar € 21.589
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 3.803
daling van € 3.803 (-22,0%), van € 17.289 naar € 13.486
- Belastingen +€ 9.932
stijging van € 9.932 (+173%), van € 5.751 naar € 15.683
- Bruto bedrijfsmarge +€ 7.855
stijging van € 7.855 (+13,2%), van € 59.713 naar € 67.568
- Financiële opbrengsten +€ 2.492
stijging van € 2.492 (+3.303%), van € 75 naar € 2.568
- Financiële kosten -€ 1.752
daling van € 1.752 (-16,3%), van € 10.752 naar € 9.001
- Andere bedrijfskosten -€ 1.040
daling van € 1.040 (-26,9%), van € 3.863 naar € 2.822
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 200.126 | € 210.792 | +€ 10.666 | +5,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 147.992 | € 127.520 | -€ 20.472 | -13,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 147.726 | € 127.254 | -€ 20.472 | -13,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 114.405 | € 105.255 | -€ 9.149 | -8,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 6.957 | € 8.763 | +€ 1.806 | +26,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6.188 | € 4.184 | -€ 2.005 | -32,4% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 20.176 | € 9.052 | -€ 11.124 | -55,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 266 | € 266 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 52.134 | € 83.272 | +€ 31.138 | +59,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.456 | € 2.354 | -€ 102 | -4,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.456 | € 2.354 | -€ 102 | -4,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 41.904 | € 59.149 | +€ 17.245 | +41,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 41.904 | € 59.149 | +€ 17.245 | +41,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.774 | € 21.249 | +€ 13.475 | +173% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 520 | +€ 520 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 200.126 | € 210.792 | +€ 10.666 | +5,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 78.065 | € 96.062 | +€ 17.996 | +23,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 500 | € 500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 50 | € 95.562 | +€ 95.512 | +191.023% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 50 | € 50 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 50 | € 50 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 95.512 | +€ 95.512 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 77.515 | € 0 | -€ 77.515 | -100% |
| Schulden | 17/49 | € 122.061 | € 114.731 | -€ 7.331 | -6,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 85.338 | € 71.853 | -€ 13.486 | -15,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 85.338 | € 71.853 | -€ 13.486 | -15,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 36.723 | € 42.878 | +€ 6.155 | +16,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 17.289 | € 13.486 | -€ 3.803 | -22,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 11.173 | € 7.803 | -€ 3.370 | -30,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 11.173 | € 7.803 | -€ 3.370 | -30,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.261 | € 21.589 | +€ 13.328 | +161% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.261 | € 21.589 | +€ 13.328 | +161% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 24.208 | € 24.634 | +€ 426 | +1,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.863 | € 2.822 | -€ 1.040 | -26,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 59.713 | € 67.568 | +€ 7.855 | +13,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 31.643 | € 40.112 | +€ 8.469 | +26,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 75 | € 2.568 | +€ 2.492 | +3.303% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 75 | € 2.568 | +€ 2.492 | +3.303% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 10.752 | € 9.001 | -€ 1.752 | -16,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 10.752 | € 9.001 | -€ 1.752 | -16,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 20.966 | € 33.679 | +€ 12.713 | +60,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.751 | € 15.683 | +€ 9.932 | +173% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 15.215 | € 17.996 | +€ 2.781 | +18,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 15.215 | € 17.996 | +€ 2.781 | +18,3% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.