Focus-id: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Focus-id
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 69.297
stijging van € 69.297 (+62,3%), van € 111.240 naar € 180.537
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 106.422) en Afschrijvingen (+€ 9.016)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 24.582
stijging van € 24.582 (+32,3%), van € 76.218 naar € 100.799
waarvan Handelsvorderingen: +€ 24.478
- Reserves +€ 106.422
stijging van € 106.422 (+93,4%), van € 113.950 naar € 220.372
- Handelsschulden -€ 11.005
daling van € 11.005 (-52,9%), van € 20.795 naar € 9.790
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 8.116
daling van € 8.116 (-22,6%), van € 35.850 naar € 27.734
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 19.330
- Bruto bedrijfsmarge +€ 93.388
stijging van € 93.388 (+132%), van € 70.861 naar € 164.250
- Belastingen +€ 27.275
stijging van € 27.275 (+158%), van € 17.311 naar € 44.586
- Personeelskosten +€ 2.703
nieuw in 2025: € 2.703
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 220.802 | € 310.599 | +€ 89.798 | +40,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 30.935 | € 28.195 | -€ 2.740 | -8,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 30.935 | € 28.195 | -€ 2.740 | -8,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.650 | € 7.380 | +€ 5.730 | +347% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 29.285 | € 20.815 | -€ 8.470 | -28,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 189.867 | € 282.404 | +€ 92.538 | +48,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 76.218 | € 100.799 | +€ 24.582 | +32,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 63.438 | € 87.916 | +€ 24.478 | +38,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 12.780 | € 12.883 | +€ 103 | +0,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 111.240 | € 180.537 | +€ 69.297 | +62,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.408 | € 1.067 | -€ 1.341 | -55,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 220.802 | € 310.599 | +€ 89.798 | +40,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 135.677 | € 242.099 | +€ 106.422 | +78,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 500 | € 500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 113.950 | € 220.372 | +€ 106.422 | +93,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 113.950 | € 220.372 | +€ 106.422 | +93,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 21.227 | € 21.227 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 85.125 | € 68.501 | -€ 16.624 | -19,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 85.125 | € 67.599 | -€ 17.526 | -20,6% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 1.382 | +€ 1.382 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 1.382 | +€ 1.382 | |
| Handelsschulden | 44 | € 20.795 | € 9.790 | -€ 11.005 | -52,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 20.795 | € 9.790 | -€ 11.005 | -52,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 35.850 | € 27.734 | -€ 8.116 | -22,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 16.501 | € 27.715 | +€ 11.214 | +68,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 19.349 | € 19 | -€ 19.330 | -99,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 28.480 | € 28.693 | +€ 213 | +0,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 902 | +€ 902 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 2.703 | +€ 2.703 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 8.501 | € 9.016 | +€ 515 | +6,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 740 | € 972 | +€ 231 | +31,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 70.861 | € 164.250 | +€ 93.388 | +132% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 61.620 | € 151.558 | +€ 89.938 | +146% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 354 | € 593 | +€ 239 | +67,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 354 | € 593 | +€ 239 | +67,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.625 | € 1.144 | -€ 482 | -29,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.625 | € 1.144 | -€ 482 | -29,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 60.349 | € 151.008 | +€ 90.659 | +150% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 17.311 | € 44.586 | +€ 27.275 | +158% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 43.038 | € 106.422 | +€ 63.384 | +147% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 43.038 | € 106.422 | +€ 63.384 | +147% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.