FIXITINPOST: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
FIXITINPOST
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.842
daling van € 4.842 (-19,7%), van € 24.615 naar € 19.773
waarvan Handelsvorderingen: -€ 4.842
- Liquide middelen +€ 3.046
stijging van € 3.046 (+36,3%), van € 8.383 naar € 11.429
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 12.714) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 4.842)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 773
stijging van € 773, van € 0 naar € 773
- Materiële vaste activa +€ 446
stijging van € 446 (+20,1%), van € 2.214 naar € 2.660
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 446
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 493
daling van € 493 (-7,3%), van € 6.745 naar € 6.252
- Bruto bedrijfsmarge -€ 1.766
daling van € 1.766 (-8,0%), van € 22.193 naar € 20.427
- Afschrijvingen -€ 1.597
daling van € 1.597 (-43,0%), van € 3.711 naar € 2.114
- Andere bedrijfskosten +€ 374
stijging van € 374 (+51,7%), van € 724 naar € 1.098
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 35.213 | € 34.636 | -€ 577 | -1,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.214 | € 2.660 | +€ 446 | +20,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.214 | € 2.660 | +€ 446 | +20,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | - | = | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.214 | € 2.660 | +€ 446 | +20,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 32.999 | € 31.976 | -€ 1.023 | -3,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 24.615 | € 19.773 | -€ 4.842 | -19,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 24.615 | € 19.773 | -€ 4.842 | -19,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 8.383 | € 11.429 | +€ 3.046 | +36,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 0 | € 773 | +€ 773 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 35.213 | € 34.636 | -€ 577 | -1,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 30.213 | € 29.636 | -€ 577 | -1,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 29.988 | € 29.636 | -€ 352 | -1,2% |
| Financiële schulden | 43 | € 264 | € 615 | +€ 351 | +133% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 264 | € 615 | +€ 351 | +133% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.119 | € 776 | -€ 343 | -30,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.119 | € 776 | -€ 343 | -30,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.745 | € 6.252 | -€ 493 | -7,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.745 | € 6.252 | -€ 493 | -7,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 21.860 | € 21.993 | +€ 133 | +0,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 225 | € 0 | -€ 225 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.711 | € 2.114 | -€ 1.597 | -43,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 724 | € 1.098 | +€ 374 | +51,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 22.193 | € 20.427 | -€ 1.766 | -8,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.759 | € 17.215 | -€ 544 | -3,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 37 | +€ 37 | +123.667% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 37 | +€ 37 | +123.667% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 448 | € 275 | -€ 173 | -38,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 448 | € 275 | -€ 173 | -38,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 17.311 | € 16.977 | -€ 334 | -1,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.043 | € 4.263 | +€ 220 | +5,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.268 | € 12.714 | -€ 554 | -4,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.268 | € 12.714 | -€ 554 | -4,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.