FISCADVICE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
FISCADVICE
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 103.309
stijging van € 103.309 (+24,8%), van € 416.229 naar € 519.537
- Liquide middelen -€ 32.110
daling van € 32.110 (-51,1%), van € 62.785 naar € 30.674
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 118.771) en Overlopende rekeningen (activa) (-€ 28.198)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 28.198
stijging van € 28.198 (+115,9%), van € 24.332 naar € 52.530
- Geldbeleggingen +€ 8.403
nieuw in 2025: € 8.403
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 7.117
stijging van € 7.117 (+83,1%), van € 8.566 naar € 15.683
waarvan Handelsvorderingen: +€ 5.772
- Schulden op meer dan één jaar +€ 80.583
stijging van € 80.583 (+22,5%), van € 357.657 naar € 438.240
waarvan Financiële schulden: +€ 73.903
- Overgedragen winst (verlies) +€ 41.337
stijging van € 41.337 (+42,8%), van € 96.521 naar € 137.857
- Financiële kosten +€ 19.638
stijging van € 19.638 (+110,4%), van € 17.782 naar € 37.420
- Bruto bedrijfsmarge +€ 16.602
stijging van € 16.602 (+18,1%), van € 91.795 naar € 108.397
- Belastingen -€ 2.356
daling van € 2.356 (-17,9%), van € 13.139 naar € 10.783
- Afschrijvingen +€ 2.261
stijging van € 2.261 (+17,1%), van € 13.201 naar € 15.462
- Andere bedrijfskosten +€ 2.096
stijging van € 2.096 (+144,5%), van € 1.450 naar € 3.546
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 511.911 | € 626.827 | +€ 114.915 | +22,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 416.229 | € 519.537 | +€ 103.309 | +24,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 416.229 | € 519.537 | +€ 103.309 | +24,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 416.229 | € 519.537 | +€ 103.309 | +24,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 95.683 | € 107.290 | +€ 11.607 | +12,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 8.566 | € 15.683 | +€ 7.117 | +83,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.731 | € 7.502 | +€ 5.772 | +333,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 6.835 | € 8.180 | +€ 1.345 | +19,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 8.403 | +€ 8.403 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 62.785 | € 30.674 | -€ 32.110 | -51,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 24.332 | € 52.530 | +€ 28.198 | +115,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 511.911 | € 626.827 | +€ 114.915 | +22,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 115.121 | € 156.457 | +€ 41.337 | +35,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 96.521 | € 137.857 | +€ 41.337 | +42,8% |
| Schulden | 17/49 | € 396.791 | € 470.369 | +€ 73.579 | +18,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 357.657 | € 438.240 | +€ 80.583 | +22,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 357.657 | € 431.560 | +€ 73.903 | +20,7% |
| Overige schulden | 178/9 | - | € 6.680 | +€ 6.680 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 38.736 | € 31.639 | -€ 7.097 | -18,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 26.926 | € 25.087 | -€ 1.840 | -6,8% |
| Financiële schulden | 43 | € 99 | € 701 | +€ 602 | +608,3% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 99 | € 701 | +€ 602 | +608,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.432 | € 2.803 | -€ 630 | -18,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.432 | € 2.803 | -€ 630 | -18,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.419 | € 2.216 | -€ 5.203 | -70,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.419 | € 2.216 | -€ 5.203 | -70,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 859 | € 833 | -€ 26 | -3,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 398 | € 491 | +€ 93 | +23,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 13.201 | € 15.462 | +€ 2.261 | +17,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.450 | € 3.546 | +€ 2.096 | +144,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 91.795 | € 108.397 | +€ 16.602 | +18,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 77.144 | € 89.389 | +€ 12.245 | +15,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 616 | € 984 | +€ 368 | +59,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 616 | € 984 | +€ 368 | +59,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 17.782 | € 37.420 | +€ 19.638 | +110,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 17.782 | € 37.420 | +€ 19.638 | +110,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 59.978 | € 52.953 | -€ 7.025 | -11,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 13.139 | € 10.783 | -€ 2.356 | -17,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 46.839 | € 42.170 | -€ 4.669 | -10,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 46.839 | € 42.170 | -€ 4.669 | -10,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.