FIKMO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
FIKMO
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 4,0 mln
stijging van € 4,0 mln (+152%), van € 2,6 mln naar € 6,6 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 998.103
stijging van € 998.103 (+91,7%), van € 1,1 mln naar € 2,1 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 1,0 mln
- Vorderingen op meer dan één jaar +€ 687.408
nieuw in 2025: € 687.408
- Reserves +€ 5,1 mln
stijging van € 5,1 mln (+117%), van € 4,4 mln naar € 9,5 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 5,1 mln
- Overige schulden +€ 454.320
stijging van € 454.320 (+33,3%), van € 1,4 mln naar € 1,8 mln
- Bruto bedrijfsmarge +€ 5,5 mln
stijging van € 5,5 mln (+648%), van € 845.063 naar € 6,3 mln
- Financiële opbrengsten +€ 148.454
stijging van € 148.454 (+253%), van € 58.620 naar € 207.074
- Belastingen +€ 130.426
stijging van € 130.426 (+72,4%), van € 180.253 naar € 310.679
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 5.841.781 | € 11.437.393 | +€ 5,6 mln | +95,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 978.677 | € 886.643 | -€ 92.034 | -9,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 695.413 | € 666.643 | -€ 28.770 | -4,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 695.413 | € 664.127 | -€ 31.286 | -4,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 2.516 | +€ 2.516 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 283.264 | € 220.000 | -€ 63.264 | -22,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 4.863.104 | € 10.550.749 | +€ 5,7 mln | +117% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | - | € 687.408 | +€ 687.408 | |
| Overige vorderingen | 291 | - | € 687.408 | +€ 687.408 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.088.950 | € 2.087.053 | +€ 998.103 | +91,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 31.566 | € 22.323 | -€ 9.244 | -29,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.057.383 | € 2.064.730 | +€ 1,0 mln | +95,3% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.075.214 | € 1.075.215 | +€ 1 | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 2.606.629 | € 6.559.394 | +€ 4,0 mln | +152% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 92.312 | € 141.680 | +€ 49.368 | +53,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 5.841.781 | € 11.437.393 | +€ 5,6 mln | +95,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 4.397.399 | € 9.510.999 | +€ 5,1 mln | +116% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 4.384.999 | € 9.498.599 | +€ 5,1 mln | +117% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 4.383.139 | € 9.496.739 | +€ 5,1 mln | +117% |
| Schulden | 17/49 | € 1.444.382 | € 1.926.394 | +€ 482.011 | +33,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.370.238 | € 1.852.250 | +€ 482.011 | +35,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.387 | € 23.988 | +€ 21.601 | +905% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.387 | € 23.988 | +€ 21.601 | +905% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 5.261 | € 11.351 | +€ 6.090 | +116% |
| Belastingen | 450/3 | - | € 4.560 | +€ 4.560 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 5.261 | € 6.791 | +€ 1.529 | +29,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.362.590 | € 1.816.910 | +€ 454.320 | +33,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 74.144 | € 74.144 | = | 0,0% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 5.321.428 | +€ 5,3 mln | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 45.069 | € 61.373 | +€ 16.303 | +36,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 64.092 | € 31.553 | -€ 32.539 | -50,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 8.761 | € 6.601 | -€ 2.160 | -24,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 845.063 | € 6.321.524 | +€ 5,5 mln | +648% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 727.140 | € 6.221.997 | +€ 5,5 mln | +756% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 58.620 | € 207.074 | +€ 148.454 | +253% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 58.620 | € 207.074 | +€ 148.454 | +253% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.292 | € 4.793 | +€ 3.500 | +271% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.292 | € 4.793 | +€ 3.500 | +271% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 784.468 | € 6.424.279 | +€ 5,6 mln | +719% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 180.253 | € 310.679 | +€ 130.426 | +72,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 604.215 | € 6.113.600 | +€ 5,5 mln | +912% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 604.215 | € 6.113.600 | +€ 5,5 mln | +912% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.