FAIRAMA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
FAIRAMA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 332.548
stijging van € 332.548 (+671%), van € 49.544 naar € 382.092
vooral door Handelsschulden (+€ 448.131) en Overige schulden (+€ 109.220)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 104.661
stijging van € 104.661 (+214%), van € 48.945 naar € 153.606
waarvan Overige vorderingen: +€ 64.374
- Materiële vaste activa +€ 21.680
stijging van € 21.680 (+188%), van € 11.515 naar € 33.195
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 20.125
- Handelsschulden +€ 448.131
stijging van € 448.131 (+168%), van € 266.091 naar € 714.223
- Overige schulden +€ 109.220
stijging van € 109.220 (+34,9%), van € 312.819 naar € 422.039
- Overgedragen winst (verlies) -€ 86.483
daling van € 86.483 (-66,3%), van -€ 130.388 naar -€ 216.872
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 28.689
daling van € 28.689 (-30,6%), van € 93.723 naar € 65.034
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 16.944
- Omzet +€ 2,5 mln
nieuw in 2025: € 2,5 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 1,5 mln
nieuw in 2025: € 1,5 mln
waarvan Aankopen: +€ 1,5 mln
- Diensten en diverse goederen +€ 544.130
nieuw in 2025: € 544.130
- Bruto bedrijfsmarge -€ 499.968
niet meer vermeld in 2025 (was € 499.968)
- Personeelskosten -€ 82.106
daling van € 82.106 (-14,5%), van € 565.937 naar € 483.830
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 971.250 | € 1.414.753 | +€ 443.503 | +45,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 40.836 | € 52.883 | +€ 12.047 | +29,5% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 29.321 | € 19.688 | -€ 9.633 | -32,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 11.515 | € 33.195 | +€ 21.680 | +188% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 357 | € 1.913 | +€ 1.555 | +435% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 11.157 | € 31.282 | +€ 20.125 | +180% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 930.414 | € 1.361.870 | +€ 431.456 | +46,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 816.280 | € 806.347 | -€ 9.933 | -1,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 816.280 | € 806.347 | -€ 9.933 | -1,2% |
| Handelsgoederen | 34 | - | € 806.347 | +€ 806.347 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 48.945 | € 153.606 | +€ 104.661 | +214% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 35.540 | € 75.826 | +€ 40.287 | +113% |
| Overige vorderingen | 41 | € 13.405 | € 77.780 | +€ 64.374 | +480% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 49.544 | € 382.092 | +€ 332.548 | +671% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 15.645 | € 19.826 | +€ 4.180 | +26,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 971.250 | € 1.414.753 | +€ 443.503 | +45,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 289.261 | € 202.777 | -€ 86.483 | -29,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 371.840 | € 371.840 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 371.840 | € 371.840 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 371.840 | € 371.840 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 47.809 | € 47.809 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 37.184 | € 37.184 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 37.184 | € 37.184 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 10.625 | € 10.625 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 130.388 | -€ 216.872 | -€ 86.483 | -66,3% |
| Schulden | 17/49 | € 681.989 | € 1.211.976 | +€ 529.986 | +77,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 681.989 | € 1.205.696 | +€ 523.706 | +76,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 266.091 | € 714.223 | +€ 448.131 | +168% |
| Leveranciers | 440/4 | € 266.091 | € 714.223 | +€ 448.131 | +168% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 9.356 | € 4.400 | -€ 4.957 | -53,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 93.723 | € 65.034 | -€ 28.689 | -30,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 22.289 | € 10.544 | -€ 11.745 | -52,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 71.434 | € 54.490 | -€ 16.944 | -23,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 312.819 | € 422.039 | +€ 109.220 | +34,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 6.280 | +€ 6.280 | |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | - | € 2.540.416 | +€ 2,5 mln | |
| Omzet | 70 | - | € 2.477.241 | +€ 2,5 mln | |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | - | € 63.175 | +€ 63.175 | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | - | € 2.623.814 | +€ 2,6 mln | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | - | € 1.542.369 | +€ 1,5 mln | |
| Aankopen | 600/8 | - | € 1.519.636 | +€ 1,5 mln | |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | - | € 22.733 | +€ 22.733 | |
| Diensten en diverse goederen | 61 | - | € 544.130 | +€ 544.130 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 565.937 | € 483.830 | -€ 82.106 | -14,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 22.649 | € 21.673 | -€ 976 | -4,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 26.428 | -€ 12.800 | -€ 39.228 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.166 | € 44.612 | +€ 41.445 | +1.309% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 499.968 | - | -€ 499.968 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 118.212 | -€ 83.398 | +€ 34.814 | +29,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 7.896 | € 16.899 | +€ 9.003 | +114% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 7.896 | € 16.899 | +€ 9.003 | +114% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | - | € 32 | +€ 32 | |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | - | € 16.867 | +€ 16.867 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 19.578 | € 19.490 | -€ 88 | -0,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 19.578 | € 19.490 | -€ 88 | -0,4% |
| Kosten van schulden | 650 | - | € 10.003 | +€ 10.003 | |
| Andere financiële kosten | 652/9 | - | € 9.487 | +€ 9.487 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 129.894 | -€ 85.989 | +€ 43.906 | +33,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 494 | € 495 | +€ 1 | +0,2% |
| Belastingen | 670/3 | - | € 495 | +€ 495 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 130.388 | -€ 86.483 | +€ 43.905 | +33,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 130.388 | -€ 86.483 | +€ 43.905 | +33,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.