EXTERIUM: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
EXTERIUM
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 101.890
stijging van € 101.890 (+31,6%), van € 322.540 naar € 424.431
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 135.902) en Overige schulden (+€ 71.000)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 10.618
stijging van € 10.618 (+19,4%), van € 54.873 naar € 65.491
waarvan Handelsvorderingen: +€ 6.950
- Overige schulden +€ 71.000
stijging van € 71.000 (+473%), van € 15.000 naar € 86.000
- Reserves +€ 49.902
stijging van € 49.902 (+17,9%), van € 278.942 naar € 328.844
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 9.104
daling van € 9.104 (-10,9%), van € 83.389 naar € 74.285
waarvan Belastingen: -€ 11.377
- Bruto bedrijfsmarge +€ 41.537
stijging van € 41.537 (+29,7%), van € 139.918 naar € 181.456
- Belastingen +€ 9.747
stijging van € 9.747 (+30,6%), van € 31.875 naar € 41.622
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 385.269 | € 494.350 | +€ 109.080 | +28,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.833 | € 706 | -€ 1.127 | -61,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.833 | € 706 | -€ 1.127 | -61,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.833 | € 706 | -€ 1.127 | -61,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 383.436 | € 493.644 | +€ 110.207 | +28,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 54.873 | € 65.491 | +€ 10.618 | +19,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 52.727 | € 59.677 | +€ 6.950 | +13,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.146 | € 5.814 | +€ 3.668 | +171% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 322.540 | € 424.431 | +€ 101.890 | +31,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 6.023 | € 3.722 | -€ 2.301 | -38,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 385.269 | € 494.350 | +€ 109.080 | +28,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 283.942 | € 333.844 | +€ 49.902 | +17,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 278.942 | € 328.844 | +€ 49.902 | +17,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 278.942 | € 328.844 | +€ 49.902 | +17,9% |
| Schulden | 17/49 | € 101.327 | € 160.505 | +€ 59.178 | +58,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 101.327 | € 160.505 | +€ 59.178 | +58,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.939 | € 221 | -€ 2.718 | -92,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.939 | € 221 | -€ 2.718 | -92,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 83.389 | € 74.285 | -€ 9.104 | -10,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 83.389 | € 72.011 | -€ 11.377 | -13,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 2.274 | +€ 2.274 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 15.000 | € 86.000 | +€ 71.000 | +473% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.155 | € 1.127 | -€ 28 | -2,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 739 | € 728 | -€ 12 | -1,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 139.918 | € 181.456 | +€ 41.537 | +29,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 138.025 | € 179.601 | +€ 41.576 | +30,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 143 | € 207 | +€ 64 | +45,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 143 | € 207 | +€ 64 | +45,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.799 | € 2.284 | -€ 515 | -18,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.799 | € 2.284 | -€ 515 | -18,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 135.368 | € 177.524 | +€ 42.156 | +31,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 31.875 | € 41.622 | +€ 9.747 | +30,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 103.493 | € 135.902 | +€ 32.409 | +31,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 103.493 | € 135.902 | +€ 32.409 | +31,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.