EVALUSION: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
EVALUSION
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 128.957
nieuw in 2025: € 128.957
- Liquide middelen -€ 109.245
daling van € 109.245 (-85,7%), van € 127.405 naar € 18.160
vooral door Geldbeleggingen (-€ 128.957) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 118.098)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 11.759
daling van € 11.759 (-89,2%), van € 13.191 naar € 1.431
waarvan Handelsvorderingen: -€ 12.649
- Overgedragen winst (verlies) -€ 48.860
niet meer vermeld in 2025 (was € 48.860)
- Overige schulden +€ 47.631
stijging van € 47.631 (+327%), van € 14.552 naar € 62.182
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 10.386
stijging van € 10.386 (+81,3%), van € 12.776 naar € 23.162
- Bruto bedrijfsmarge +€ 26.554
stijging van € 26.554 (+42,6%), van € 62.296 naar € 88.851
- Belastingen +€ 5.109
stijging van € 5.109 (+40,0%), van € 12.781 naar € 17.890
- Financiële kosten +€ 1.832
stijging van € 1.832 (+275%), van € 667 naar € 2.498
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 141.505 | € 150.675 | +€ 9.169 | +6,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 909 | € 1.608 | +€ 698 | +76,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 909 | € 1.608 | +€ 698 | +76,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 905 | +€ 905 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 909 | € 703 | -€ 207 | -22,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 140.596 | € 149.067 | +€ 8.471 | +6,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 13.191 | € 1.431 | -€ 11.759 | -89,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 12.692 | € 43 | -€ 12.649 | -99,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 499 | € 1.388 | +€ 889 | +178% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 128.957 | +€ 128.957 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 127.405 | € 18.160 | -€ 109.245 | -85,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 518 | +€ 518 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 141.505 | € 150.675 | +€ 9.169 | +6,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 113.227 | € 64.367 | -€ 48.860 | -43,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 59.367 | € 59.367 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 59.367 | € 59.367 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 48.860 | - | -€ 48.860 | |
| Schulden | 17/49 | € 28.278 | € 86.307 | +€ 58.030 | +205% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 28.278 | € 86.307 | +€ 58.030 | +205% |
| Handelsschulden | 44 | € 950 | € 963 | +€ 13 | +1,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 950 | € 963 | +€ 13 | +1,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 12.776 | € 23.162 | +€ 10.386 | +81,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 12.776 | € 23.162 | +€ 10.386 | +81,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.552 | € 62.182 | +€ 47.631 | +327% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 431 | € 516 | +€ 85 | +19,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 387 | € 400 | +€ 12 | +3,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 62.296 | € 88.851 | +€ 26.554 | +42,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 61.478 | € 87.935 | +€ 26.457 | +43,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 830 | € 1.691 | +€ 861 | +104% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 830 | € 1.691 | +€ 861 | +104% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 667 | € 2.498 | +€ 1.832 | +275% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 667 | € 2.498 | +€ 1.832 | +275% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 61.641 | € 87.127 | +€ 25.486 | +41,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 12.781 | € 17.890 | +€ 5.109 | +40,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 48.860 | € 69.238 | +€ 20.378 | +41,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 48.860 | € 69.238 | +€ 20.378 | +41,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.