EURELEC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
EURELEC
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 84.115
daling van € 84.115 (-98,4%), van € 85.504 naar € 1.389
waarvan Handelsvorderingen: -€ 82.005
- Liquide middelen -€ 16.533
daling van € 16.533 (-99,8%), van € 16.570 naar € 36
vooral door Overige schulden (-€ 102.110) en Handelsschulden (-€ 44.869)
- Materiële vaste activa -€ 7.308
daling van € 7.308 (-5,5%), van € 132.871 naar € 125.563
- Overige schulden -€ 102.110
daling van € 102.110 (-99,0%), van € 103.131 naar € 1.021
- Handelsschulden -€ 44.869
daling van € 44.869 (-91,6%), van € 48.991 naar € 4.123
- Overgedragen winst (verlies) +€ 32.693
stijging van € 32.693, van -€ 26.204 naar € 6.490
- Inbreng +€ 12.395
stijging van € 12.395 (+200%), van € 6.205 naar € 18.600
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 6.066
daling van € 6.066 (-78,1%), van € 7.771 naar € 1.705
- Bruto bedrijfsmarge -€ 35.310
daling van € 35.310 (-73,3%), van € 48.142 naar € 12.832
- Aankopen en diensten +€ 24.591
stijging van € 24.591 (+110%), van € 22.406 naar € 46.997
- Omzet -€ 9.519
daling van € 9.519 (-13,7%), van € 69.348 naar € 59.829
- Andere bedrijfskosten -€ 732
daling van € 732 (-100%), van € 732 naar € 0
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 234.945 | € 126.988 | -€ 107.956 | -45,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 132.871 | € 125.563 | -€ 7.308 | -5,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 132.871 | € 125.563 | -€ 7.308 | -5,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 132.871 | € 125.563 | -€ 7.308 | -5,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 102.073 | € 1.425 | -€ 100.648 | -98,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 85.504 | € 1.389 | -€ 84.115 | -98,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 83.394 | € 1.389 | -€ 82.005 | -98,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.110 | € 0 | -€ 2.110 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 16.570 | € 36 | -€ 16.533 | -99,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 234.945 | € 126.988 | -€ 107.956 | -45,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 75.052 | € 120.140 | +€ 45.088 | +60,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.205 | € 18.600 | +€ 12.395 | +200% |
| Kapitaal | 10 | € 6.205 | € 18.600 | +€ 12.395 | +200% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 12.395 | € 0 | -€ 12.395 | -100% |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | € 93.190 | € 93.190 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 26.204 | € 6.490 | +€ 32.693 | |
| Schulden | 17/49 | € 159.893 | € 6.849 | -€ 153.044 | -95,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 159.893 | € 6.849 | -€ 153.044 | -95,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 48.991 | € 4.123 | -€ 44.869 | -91,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 48.991 | € 4.123 | -€ 44.869 | -91,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.771 | € 1.705 | -€ 6.066 | -78,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.771 | € 1.705 | -€ 6.066 | -78,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 103.131 | € 1.021 | -€ 102.110 | -99,0% |
| Omzet | 70 | € 69.348 | € 59.829 | -€ 9.519 | -13,7% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 22.406 | € 46.997 | +€ 24.591 | +110% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.752 | € 7.308 | -€ 443 | -5,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 732 | € 0 | -€ 732 | -100% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | - | = | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 48.142 | € 12.832 | -€ 35.310 | -73,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 39.659 | € 5.524 | -€ 34.135 | -86,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 135 | € 159 | +€ 24 | +17,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 135 | € 159 | +€ 24 | +17,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 39.524 | € 5.365 | -€ 34.159 | -86,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 500 | - | -€ 500 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 39.024 | € 5.365 | -€ 33.659 | -86,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 39.024 | € 5.365 | -€ 33.659 | -86,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.