EU SUPER: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
EU SUPER
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 8.610
nieuw in 2025: € 8.610
- Liquide middelen -€ 5.071
daling van € 5.071 (-71,2%), van € 7.118 naar € 2.047
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 41.019) en Voorraden en bestellingen (-€ 8.610)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 2.246
daling van € 2.246 (-24,3%), van € 9.233 naar € 6.987
- Materiële vaste activa -€ 875
niet meer vermeld in 2025 (was € 875)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 41.019
daling van € 41.019 (-69,2%), van € 59.312 naar € 18.293
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 40.888
- Overgedragen winst (verlies) +€ 32.899
stijging van € 32.899 (+51,1%), van -€ 64.323 naar -€ 31.424
- Overige schulden +€ 9.465
stijging van € 9.465 (+149%), van € 6.345 naar € 15.810
- Handelsschulden -€ 927
daling van € 927 (-26,5%), van € 3.492 naar € 2.565
- Bruto bedrijfsmarge +€ 24.668
stijging van € 24.668 (+66,8%), van € 36.932 naar € 61.600
- Omzet -€ 20.898
daling van € 20.898 (-42,8%), van € 48.793 naar € 27.895
- Aankopen en diensten -€ 11.952
daling van € 11.952 (-32,9%), van € 36.300 naar € 24.348
- Personeelskosten -€ 3.601
daling van € 3.601 (-11,5%), van € 31.265 naar € 27.664
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 17.226 | € 17.644 | +€ 418 | +2,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 875 | - | -€ 875 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 875 | - | -€ 875 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 875 | - | -€ 875 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 16.351 | € 17.644 | +€ 1.293 | +7,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | - | € 8.610 | +€ 8.610 | |
| Voorraden | 30/36 | - | € 8.610 | +€ 8.610 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 9.233 | € 6.987 | -€ 2.246 | -24,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 9.233 | € 6.987 | -€ 2.246 | -24,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.118 | € 2.047 | -€ 5.071 | -71,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 17.226 | € 17.644 | +€ 418 | +2,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 51.923 | -€ 19.024 | +€ 32.899 | +63,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 12.400 | - | -€ 12.400 | |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 18.600 | - | -€ 18.600 | |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 6.200 | - | -€ 6.200 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 64.323 | -€ 31.424 | +€ 32.899 | +51,1% |
| Schulden | 17/49 | € 69.149 | € 36.668 | -€ 32.481 | -47,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 69.149 | € 36.668 | -€ 32.481 | -47,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.492 | € 2.565 | -€ 927 | -26,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.492 | € 2.565 | -€ 927 | -26,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 59.312 | € 18.293 | -€ 41.019 | -69,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.475 | € 1.344 | -€ 131 | -8,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 57.837 | € 16.949 | -€ 40.888 | -70,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 6.345 | € 15.810 | +€ 9.465 | +149% |
| Omzet | 70 | € 48.793 | € 27.895 | -€ 20.898 | -42,8% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 36.300 | € 24.348 | -€ 11.952 | -32,9% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 31.265 | € 27.664 | -€ 3.601 | -11,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 874 | € 875 | +€ 1 | +0,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 36.932 | € 61.600 | +€ 24.668 | +66,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 4.793 | € 33.061 | +€ 28.268 | +590% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 201 | € 162 | -€ 39 | -19,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 201 | € 162 | -€ 39 | -19,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 4.592 | € 32.899 | +€ 28.307 | +616% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 4.592 | € 32.899 | +€ 28.307 | +616% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 4.592 | € 32.899 | +€ 28.307 | +616% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.