ETS HERVERS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ETS HERVERS
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 5.837
daling van € 5.837 (-16,4%), van € 35.592 naar € 29.755
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 5.469) en Overlopende rekeningen (activa) (-€ 3.628)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 5.469
stijging van € 5.469 (+71,0%), van € 7.704 naar € 13.173
waarvan Handelsvorderingen: +€ 6.424
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 3.628
stijging van € 3.628 (+181%), van € 2.008 naar € 5.636
- Voorraden en bestellingen -€ 2.917
daling van € 2.917 (-43,1%), van € 6.770 naar € 3.853
- Materiële vaste activa +€ 1.648
nieuw in 2025: € 1.648
- Reserves +€ 1.500
stijging van € 1.500 (+10,1%), van € 14.884 naar € 16.384
waarvan Beschikbare reserves: +€ 1.500
- Handelsschulden +€ 954
stijging van € 954 (+135%), van € 709 naar € 1.663
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 900
niet meer vermeld in 2025 (was € 900)
- Bruto bedrijfsmarge -€ 6.509
daling van € 6.509 (-64,9%), van € 10.037 naar € 3.528
- Belastingen -€ 2.282
daling van € 2.282 (-77,3%), van € 2.951 naar € 669
- Afschrijvingen +€ 500
nieuw in 2025: € 500
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 53.687 | € 55.687 | +€ 2.000 | +3,7% |
| Vaste activa | 21/28 | - | € 1.648 | +€ 1.648 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | - | € 1.648 | +€ 1.648 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 1.648 | +€ 1.648 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 53.687 | € 54.039 | +€ 352 | +0,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 6.770 | € 3.853 | -€ 2.917 | -43,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 6.770 | € 3.853 | -€ 2.917 | -43,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 7.704 | € 13.173 | +€ 5.469 | +71,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 4.084 | € 10.508 | +€ 6.424 | +157% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.620 | € 2.665 | -€ 955 | -26,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.613 | € 1.622 | +€ 9 | +0,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 35.592 | € 29.755 | -€ 5.837 | -16,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.008 | € 5.636 | +€ 3.628 | +181% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 53.687 | € 55.687 | +€ 2.000 | +3,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 50.644 | € 52.160 | +€ 1.516 | +3,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 29.747 | € 29.747 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 14.884 | € 16.384 | +€ 1.500 | +10,1% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 2.975 | € 2.975 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.975 | € 2.975 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 11.909 | € 13.409 | +€ 1.500 | +12,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 6.013 | € 6.029 | +€ 16 | +0,3% |
| Schulden | 17/49 | € 3.043 | € 3.527 | +€ 484 | +15,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.143 | € 3.527 | +€ 1.384 | +64,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 709 | € 1.663 | +€ 954 | +135% |
| Leveranciers | 440/4 | € 709 | € 1.663 | +€ 954 | +135% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 630 | € 1.092 | +€ 462 | +73,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 630 | € 1.092 | +€ 462 | +73,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 804 | € 772 | -€ 32 | -4,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 900 | - | -€ 900 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | - | € 500 | +€ 500 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 820 | € 832 | +€ 12 | +1,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 10.037 | € 3.528 | -€ 6.509 | -64,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 9.217 | € 2.196 | -€ 7.021 | -76,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 108 | € 31 | -€ 77 | -71,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 108 | € 31 | -€ 77 | -71,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 40 | € 42 | +€ 2 | +5,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 40 | € 42 | +€ 2 | +5,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 9.285 | € 2.185 | -€ 7.100 | -76,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.951 | € 669 | -€ 2.282 | -77,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 6.334 | € 1.516 | -€ 4.818 | -76,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.334 | € 1.516 | -€ 4.818 | -76,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.